Rinks pirmuosius kultūros mecenatus
Kul­tū­ros mi­nis­trė Lia­na Ruo­ky­tė-Jons­son su­da­rė Me­ce­na­vi­mo ta­ry­bą.

Ši pirmą kartą sudaryta taryba Vyriausybei ir savivaldybių taryboms padės atrinkti nacionalinius bei savivaldybių mecenatus.

Mecenavimo tarybos nariais paskirtas kultūros viceministras Gytis Andrulionis, Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentė Laura Blaževičiūtė, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius Vydas Dolinskas, Savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus, Lietuvos mokslo tarybos narė Giedrė Mickūnaitė, Pramonininkų konfederacijos viceprezidentė Evalda Šiškauskienė, Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narys Dainius Vaitiekūnas, Švietimo ir mokslo ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento patarėjas Rolandas Zuoza, pranešė Kultūros ministerija.

Pagal įstatymą, kad nacionalinio mecenato vardas gali būti suteikiamas asmeniui, skyrusiam ne mažiau kaip 1 mln. eurų paramą kultūros, švietimo projektui ar projektams.

Savivaldybės, kurioje nuolatinių gyventojų yra 25 tūkst. ar mažiau, mecenato vardas gali būti suteikiamas asmeniui, skyrusiam ne mažiau kaip 150 tūkst. eurų dydžio paramą mecenuojamam projektui. Didesnėse ir kurortinėse savivaldybėse mecenatais gali būti pripažintas asmuo, skyręs ne mažiau kaip 250 tūkst. eurų dydžio paramą.

Numatyta, kad nacionalinio mecenato ženklus iškilmingoje aplinkoje įteiks ministras pirmininkas ar jo įgaliotas ministras sausio 25-ąją – Vilniaus pagarsinimo (Gedimino laiškų) dieną. Savivaldybės mecenato ženklus įteiks meras savivaldybės tarybos parinktą atmintiną dieną.