Prezidentė įteikė apdovanojimus nacionalinių premijų laureatams
Pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė ket­vir­ta­die­nį ap­do­va­no­jo pra­ėju­sių me­tų Na­cio­na­li­nės kul­tū­ros ir me­no pre­mi­jos lau­rea­tus.

Šios premijos pernai skirtos aktorei Eglei Gabrėnaitei, rašytojai Danutei Kalinauskaitei, kompozitorei Justei Janulytei, scenografui Gintarui Makarevičiui, vizualaus meno kūrėjams Svajonei ir Pauliui Stanikams, fotografui Gintautui Trimakui.

Pastarasis į Prezidentūrą ketvirtadienį neatvyko. Jis neseniai sulaukė kaltinimų netinkamu elgesiu su studentėmis ir su tuo siejo savo sprendimą nedalyvauti ceremonijoje. Vilniaus dailės akademijos Senatas jo elgesį pripažino neetišku, fotografas yra įteikęs prašymą atleisti iš akademijos. Visgi Kultūros ministerijai atsiųstame laiške G. Trimakas teigė nesutinkantis su jo elgesio vertinimu, tačiau pažymi neturėjęs laiko ir galimybės pasiekti sprendimų panaikinimo. Anot jo, kol galioja „nepagrįsti ir neteisėti akademijos institucijų sprendimai“, jis negali atvykti į premijų teikimo ceremoniją.

Pati premija – 30 tūkst. 400 eurų – G. Trimakui jau yra išmokėta.

Sveikindama laureatus prezidentė apie G. Trimaką neužsiminė. Tuo metu Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkė Viktorija Daujotytė-Pakerienė apgailestavo, kad „talentingi – ne visada taisyklingi“.

Į ceremoniją Prezidentūroje atvyko kitas neseniai taip pat netinkamu seksualiniu elgesiu su moterimis apkaltintas menininkas, 2003 metais Nacionalinės kultūros ir meno premija įvertintas režisierius Jonas Vaitkus.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius septynerius metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.