Olivia Colman: su antspaudu pase – aktorė
Dar tik įpu­sė­jo an­tras 2019-ųjų mė­nuo, o bri­tų ak­to­rė Oli­via Col­man jau va­di­na­ma šių me­tų fil­mų se­zo­no at­ra­di­mu. Ki­no ger­bė­jai lau­kia pa­ties svar­biau­sio įvy­kio ki­no pa­sau­ly­je – „Os­ka­rų“ ap­do­va­no­ji­mų. Ar bri­tų ak­to­rei, įsi­kū­ni­ju­siai į ka­ra­lie­nę Aną ati­teks „Os­ka­ras“?

Per 72-ąją britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimų ceremoniją pagerbti geriausi 2018-ųjų filmai, aktoriai bei kino kūrėjai. Šiųmetiniuose BAFTA apdovanojimuose triumfavo kostiuminė drama „Favoritė“ („The Favourite“).

Filme "Tiranosauras" Olivia Colman vaidino smurtą patyrusią žmoną Hannah. / Harper

„Favoritei“ atiteko net septynios prestižinės statulėlės: už geriausią britų sukurtą filmą, už originalų scenarijų, geriausius kostiumus, geriausią aktorės vaidmenį (O. Colman) ir geriausią antro plano aktorės vaidmenį (Rachel Weisz).

Karališki vaidmenys

Šiandien O. Colman vadinama viena didžiausių britų kino žvaigdžių. Ypač, jei kalbama apie karališkus vaidmenis (juostoje „Favoritė“ aktorė įkūnijo Angliją XVIII amžiuje valdžiusią karalienę Aną ). Po BAFTA apdovanojimų beveik neabejojama, kad ir „Oskaras“ atsidurs garsenybės rankose.

Iki šiol ji yra vienintelė aktorė, suvaidinusi motiną ir dukrą – karalienę motiną filme „Haid Parkas prie Hadsono“ („Hyde Park On Hudson“, 2012) ir Jos Didenybę Elžbietą II, populiariajame „Netflix“ seriale „Karūna“ („The Crown“, 2016).

Olivia Colman - Karalienė Elžbieta II ("Karūna", 2016). / DVD Talk nuotrauka

45 metų aktorė vadinama šių metų filmų sezono atradimu: Venecijos kino festivalyje pripažinta geriausia aktore, iškovojo Auksinį gaublį.

„Negalėjau daryti nieko kita, norėjau būti aktore. Pasaulyje nieko labiau netroškau nei spaudo „aktorė“ savo pase.“

Išgirdusi frazę „nacionalinė vertybė“ O. Colman suraukia nosį iš nepatogumo, tačiau šis apibūdinimas kuo pukiausiai apibrėžia jos asmenybę. Žiūrovai žavisi aktorės stiliumi, lygina ją su Oskaro laureate, 82-ejų aktore Judi Dench. „Kol kas jaučiuosi nepasiruošusi tokį garbingą titulą nešti ant savo gležnų pečių. Suprantu, kad šis pavadinimas kyla iš meilės, tačiau ar tai nereiškia, kad mano karjera eina į pabaigą? Būtų neteisinga, jaučiuosi dar tik viską pradedanti“, – viename savo interviu sakė ji.

Filme "Hyde Park on Hudson" Oliviai Colman teko JAV pirmosios damos - Eleanoros Roosevelt vaidmuo. / Little White Lies nuotrauka

O. Colman kilusi iš norfolkiečių šeimos, iš čia pareina ir jos britiškas kuklumas. Tėtis diplomuotas geodezininkas, o mama – slaugytoja. Būsima aktorė lankė mokyklą Anglijoje (Gresham's School). Pirmąjį savo vaidmenį atliko būdama vos šešiolikos, mokykliniame pastatyme – „Mis Džinos Brodi sužydėjimas“ („The Prime of Miss Jean Brodie“).

1999-aisiais O. Colman baigė dramos mokyklą Bristolyje (Bristol Old Vic Theatre School).

Tačiau aktorinė sėkmė jos neaplankė iškart po studijų baigimo. Dar būdama studentė įsidarbino laikina biuro darbuotoja. Visgi lengvai neketino pasiduoti. „Negalėjau daryti nieko kita, norėjau būti aktore. Pasaulyje nieko labiau netroškau nei spaudo „aktorė“ savo pase“, – metaforiškai kalbėjo Olivia.

Pasikliauja nuojauta

Kiekviena nauja televizijos serialo „Broadchurch“ serija Oliviai Colman užtikrina ypatingą vietą britų širdyse. / Stale Popcorn nuotrauka

Pažintis su būsimais kolegomis, komikais Davidu Mitchelliu ir Robertu Webbu, anot Olivios, atvedė ją į teisingą kelią. „Netikėtai pačiai sau atradau, kad jie panašūs į mane – šiek tiek keisti, šiek tiek užsispyrę. Kaip ir aš, geriau jaučiasi būdami kažkuo kitu, nei savimi“, – anuomet sakė ji.

Neilgai trukus susipažino ir su savo būsimu sutuoktiniu Edu Sinclairu, tuo metu teisės studentu, taip pat svajojančiu apie aktoriaus karjerą. „Kartu peršokome iš vieno pasaulio į kitą. Iš gražaus ( ne visada jautraus), į kitą, kuriame galima vaidinti amžinai“, – kalbėjo O. Colman, jau septyniolika metų gyvenanti santuokoje. Pora turi tris vaikus.

Kadras iš filmo "Favoritė". / thesun.co.uk nuotrauka

Aktorė prisipažino, jog gan dažnai pasikliauja nuojauta ir instinktais. Iškart pajunta, ar vaidmuo būsiąs sėkmingas – vos perskaičiusi pirmus scenarijaus puslapius. „Tai sunku paaiškinti, bet aš tiesiog galiu pajusti – pavyks įsikūnyti į vaidmenį, ar ne. Įtariu, kad žiūrovai ekranuose per dažnai mane matė pastaruosius keletą metų. Jei ir toliau taip bus – liksiu be darbo, o tada numirsiu iš nuobodulio“, – apie išrankumą renkantis vaidmenis kalbėjo Olivia ir pridūrė, kad komedijos žanro artimiausiu metu neketina apleisti.

Olivia kartu su sutuoktiniu Edu Sinclairu. / DNA India nuotrauka

Nesvarbu, ar O. Colman vaidina sumuštą žmoną filme „Tiranozauras“ („Tyrannosaur“, 2011), ar anglikonų vikaro žmoną televizijos seriale („Rev“, 2010–2014), ar nužudyto vaiko motiną („Accused“, 2010–2012) – ji pribloškia savo talentu, aktoriniais gebėjimais. Žurnalas „Vogue“ aktorės empatiją pavadino ekstraordinaria, anot jų, Olivia yra „tarsi laikrodis permatomu mechanizmu“.

Keturiasdešimt penkerių metų aktorė vadinama šių metų filmų sezono atradimu. / DNA India nuotrauka

Kiekviena nauja televizijos serialo „Broadchurch“ serija, be abejo, užtikrins O. Colman ypatingą vietą britų širdyse, net jeigu jai ir tektų išskristi į Holivudą (taip tikrai nutiks kurią nors dieną). Tačiau tą kartą, kai ji sės į lėktuvą, O. Colman būtinai pasiims pasą, o jame (kaip ji ir svajojo) neabejotinai bus antspaudas – „aktorė“.