Neringoje bus įamžintas J. P. Sartre'o ir prancūzų belaisvių atminimas
Ne­rin­go­je šie­met bus įam­žin­tas pra­ncū­zų fi­lo­so­fo Jeanp-Pa­ulo Sar­tre'o ir Pir­mo­jo pa­sau­li­nio ka­ro me­tų pra­ncū­zų be­lais­vių at­mi­ni­mas.

J. P. Sartre'o 1965-ųjų viešnagė Nidoje bus įamžinta bronzine skulptūra prie Parnidžio kopos, o Pirmojo pasaulinio karo belaisvių atminimui bus pastatytas simbolinis suoliukas.

Šiuos projektus šią savaitę aptarė Neringos meras Darius Jasaitis ir Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe'as Jeantaud.

„Meras man pranešė, jog savivaldybė yra bebaigianti priimti sprendimą dėl J. P. Sartre skulptūros, skirtos jo viešnagei Nidoje 1965 metais atminti, pastatymo prie Parnidžio kopos“, – BNS sakė Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje P. Jeantaud.

Pasak diplomato, taip pat svarstoma, kaip su savivaldybe būtų galima plėtoti su J. P. Sartre'o kūryba ir jo filosofine mintimi susijusį bendradarbiavimą.

D. Jasaitis sakė, kad skulptūra bus bronzinė, apipurkšta smėliu, kad įsilietų į kraštovaizdį, nebus jokio postamento, batai bus smėlyje. Kol kas skulptūros atidengimo data nežinoma.

„Tai bus žymiosios A. Sutkaus nuotraukos kopija. Sartras bus tikrai panašus į Sartrą“, – teigė meras.

Pasak Neringos vadovo, prancūzų belaisvių atminimas bus įamžintas suoliuku su atminimo užrašu ir vaizdu į kopas. Jį planuojama atidengti rugsėjo mėnesį.

„Prancūzai sako, kad suoliukas prancūziškas, man jis visiškai neringietiškas. Nebus jokios invazijos į gamtą“, – sakė Neringos meras.

Ištirti belaisvių stovyklą birželį į Lietuvą ketina atvykti Prancūzijos mokslininkai. Jos buvimo vieta kol kas žinoma tik apytiksliai.