Nacionalinio baleto trupę papildė šeši jauni šokėjai
Kol Lie­tu­vos na­cio­na­li­nio ope­ros ir ba­le­to tea­tro (LNOBT) sce­no­je te­be­kauk­ši re­mon­ti­nin­kų plak­tu­kai, tea­tro re­pe­ti­ci­jų sa­lė­se nuo ry­to iki va­ka­ro jau ai­di mu­zi­ka. Ba­le­to au­di­to­ri­jo­je kar­tu su tru­pės sen­bu­viais nau­jam tea­tro se­zo­nui pra­dė­jo reng­tis še­ši nau­jo­kai.

Labiausiai patyrusi iš naujokų būrio – portugalų balerina Margarida Trigueiros. Ciuricho šokio akademijos auklėtinė jau buvo tapusi Čikagos Joffrey baleto trupės nare, kai šių metų pavasarį sulaukė LNOBT pasiūlymo ir apsisprendė jį priimti.

LNOBT scena merginoms jau neblogai pažįstama iš Sergejaus Prokofjevo baleto „Pelenė“, jį mokyklos auklėtiniai kasmet pristato teatro jauniesiems žiūrovams.

„Šią perspektyvią baleriną drauge su trupės meno vadovu Krzysztofu Pastoru išvydome Barselonoje. Ten ji dalyvavo „Grand Audition“ – tarptautinėje baleto peržiūroje, į kurią jauni profesionalūs šokėjai atvyksta pasirodyti iš viso pasaulio suvažiavusiems trupių vadovams. Iškart pasiūlėme jai trijų mėnesių darbo sutartį iki praėjusio sezono pabaigos. M. Trigueiros pasiūlymą priėmė, pavasarį prisidėjo prie mūsų trupės, ir tikriausiai jai čia patiko, nes pati paprašė pratęsti sutartį naujam sezonui“, – pasakojo LNOBT baleto direktorė Rūta Butvilienė.

Kiti penki trupės naujokai atrinkti po šįmet LNOBT surengtos baleto artistų peržiūros. Darija Seliukaitė, Emilija Šumacherytė ir Dominyka Vosyliūtė – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus abiturientės, pradedančios savo karjerą profesionalų scenoje. Suprantama, pati LNOBT scena visoms trims merginoms jau neblogai pažįstama iš Sergejaus Prokofjevo baleto „Pelenė“, jį mokyklos auklėtiniai kasmet pristato teatro jauniesiems žiūrovams.

Didžiosios Britanijos pilietybę turintys šokėjai Jade Isabella Longley ir Benjaminas Thomas Davisas taip pat apsisprendė savo kaip profesionalų karjerą pradėti Lietuvoje. Tiesa, baleto jie mokėsi skirtingose šalyse: J. I. Longley šįmet Londone baigė prestižinę Anglijos nacionalinio baleto mokyklą, o vienintelis LNOBT trupę papildantis vaikinas B. Thomas Davisas yra Hamburgo Johno Neumeierio baleto mokyklos absolventas.