Muziejų naktis: renginiai, kuriuose privalote apsilankyti
Šeš­ta­die­nį vi­so­je Lie­tu­vo­je vyks Eu­ro­pos mu­zie­jų nak­tis, tad ­bus gau­su ren­gi­nių – kiek­vie­nas ga­lės pa­si­rink­ti kur no­ri nu­ke­liau­ti ir ką no­ri ­su­ži­no­ti. Be ne­mo­ka­mų mu­zie­jų bei ga­le­ri­jų lan­ky­mų kiek­vie­nas tu­rės ga­li­my­bę ­ne­mo­ka­mai su­da­ly­vau­ti įvai­rio­se eks­kur­si­jo­se, edu­ka­ci­jo­se, fil­mų per­žiū­ro­se. LŽ per­žiū­rė­jo prog­ra­mą ir spe­cia­liai sa­vo skai­ty­to­jams su­da­rė įdo­miau­sių ren­gi­nių są­ra­šą di­džiuo­siuo­se Lie­tu­vos mies­tuo­se.

Vilnius. TOP 5.

1. Lietuvos aklųjų biblioteka. Puiki proga susipažinti su aklųjų biblioteka. Bus galima mokytis skaityti, leisti laisvalaikį bei kurti nenaudojant regos juslės. Renginio metu vyks ne tik edukaciniai užsiėmimai, kurių metu bus galima susipažinti su brailio raštu ir pačia knygų skaitymo technika nenaudojant regos, bet ir išmėginti diktoriaus profesiją Lietuvos aklųjų bibliotekos garso įrašų studijoje. Apsilankyti privalu kiekvienam, norinčiam suvokti, kaip neregiai jaučia aplinką. Daugiau informacijos galite rasti čia.

2. Nacionalinė dailės galerija. Bus galima ne tik apsilankyti NDG parodose, tačiau ir užsiregistravus sudalyvauti įvairiose ekskursijose. LŽ akį patraukė 21 valandą vyksianti ekskursija po galerijos užkulisius, kurią ves NDG kuratorius, knygų „Kasdienybės kunstkamera“ bei „Žiemos atostogų tankas“ autorius Ernestas Parulskis. Daugiau informacijos – čia.

3. Energetikos ir technikos muziejus. Ne kartą svetingiausiu išrinktas Vilniaus muziejus, įsikūręs pirmosios Vilniaus elektrinės patalpose, kviečia apsilankyti kartu su Goethes institutu surengtoje parodoje „Globali kontrolė ir cenzūra“ prieš jos uždarymą. Daugiau informacijos apie parodą galite rasti čia, o apie muziejų nakties renginius ETM čia.

4. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. Muziejų naktis – puiki proga apsilankyti parodoje „Scenos aristokratai ir maištininkai. Lietuvos teatro dailė 1920 – 1940 m.“ ir susipažinti su tarpukario Lietuvos įvaizdžiais, kaip kadaise atrodė Lietuvos teatras ir apskritai tarpukario Lietuvos istorija iš kitos perspektyvos. Daugiau informacijos galite rasti čia.

5. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus tolerancijos centras ir Samuelio Bako muziejus. Tarp 18 ir 22 valandos vyks nemažai dėmesio vertų paskaitų ir susitikimų – apie žydų dailininkų įnašą į tarpukario Lietuvos dailės modernėjimą, Lietuvos žydų fotografiją kaip vakarietiško modernizmo pavyzdį, Kazį Grinių ir kitus kauniečius – Pasaulio tautų teisuolius. Taip pat vyks ekskursijos, į kurias dėl riboto vietų skaičiaus reikia registruotis. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Kaunas. TOP 4.

1. Adelės ir Pauliaus Galaunių namai. Kiekvienam besidominčiam Kauno istorija ir tarpukario estetika privalu apsilankyti parodoje „Kasdienybės geometrija. Art Deco Kauno interjeruose“. Muziejų naktis – puiki proga tai padaryti. Taip pat vyks vienos dienos paroda, kurioje bus pristatyti asmeniniai Adelės Galaunienės daiktai. Išsamesnę informaciją rasite čia.

2. Kauno paveikslų galerija. Muziejų nakties metu Kauno paveikslų galerija įvairių renginių ir pramogų pagalba lankytojams suteiks progą susipažinti su pašėlusiu fluxus judėjimu. Taip pat bus atidaryta žymioji Yoko Ono instaliacija „Troškimų medis“. Daugiau informacijos rasite čia.

3. Lietuvos aviacijos muziejus. Duris atversiantis muziejus pasiilgusiems dangaus platybių pasiūlys galimybę išmėginti skrydį parasparnio simuliatoriumi. Taip pat vyks filmo apie legendinius tarpukario Lietuvos Atlantą perskridusius lakūnus „Lituanicos paslaptis“ bei filmo apie XVII amžiaus raketų ir artilerijos teorijos kūrėją Kazimierą Simonavičių „Didysis artilerijos menas“ peržiūros. Daugiau informacijos galite rasti čia.

4. Vytauto Didžiojo karo muziejus. Tarp gausybės Vytauto Didžiojo karo muziejaus siūlomų renginių vienas tikrai nusipelnė dėmesio – ekskursija į kariljoną, varpų instrumentą. Kiekvienam besidominčiam muzika bei muzikos instrumentais tokia proga pasinaudoti tiesiog privalu. Po ekskursijos muziejaus lankytojų lauks vakaro varpų koncertas. Daugiau informacijos rasite čia.

Klaipėda. TOP 3.

1. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras. Dieną bus apstu renginių tiek mažiesiems, tiek suaugusiems, tačiau verta suklusti visiems alternatyvios muzikos mėgėjams. Vakare vyks koncertas „GARSAS art‘i“, kuriame pasirodys gerai žinomas Kristijono Lučinsko projektas „Driežas“ bei kiti muzikantai – Gediminas Dapkevičius, Kęstas Didvalis bei Asta Kriščiūnaitė. Daugiau informacijos rasite čia.

2. Prano Domašaičio galerija. Būtent čia pasinaudoję proga galite pamatyti žymiojo skulptoriaus Vytauto Kašubos skulptūrų ekspoziciją. Galerijoje taip pat vyks edukaciniai užsiėmimai, instaliacijos bei loterija. Daugiau invormacijos rasite čia.

3. Klaipėdos dramos teatro muziejus. Smalsieji, norintys susipažinti su teatro istorija bei užkulisiais, šeštadienį turės galimybę tai padaryti – vyks ekskursijos po muziejų, į kurias būtina iš anksto registruotis. Daugiau informacijos čia.

Šiauliai. TOP 3.

1. Chaimo Frenkelio vila. Besidominčių tarpukario kasdienybės istorija bei amatais akį patraukti turėtų muziejų naktį duris atversianti Chaimo Frenkelio vila. Joje bus suteikta galimybė susipažinti su tautiškumo ir modernumo ženklais bei moters stiliumi ir gyvenimo būdu tarpukariu ekskursijų būdu bei vyks edukacija Chaimo Frenkelio odos dirbtuvėlėse. Daugiau informacijos – čia.

2. Radijo ir televizijos muziejus. Muziejaus naktį šiame muziejuje garso atkūrimo prietaisų pagalba vyks originalių įrašų transliacija. Gali būti visai smagu. Daugiau informacijos rasite čia.

3. Šiaulių kino muziejus. Besidomintiems miesto istorija, architektūra ir plėtra – puiki galimybė susipažinti su miestu iš ekrano, nes vyks kino retrospektyva „Šiauliai anuomet ir dabar“. Daugiau informacijos – čia.