Mirė „The Prodigy“ legenda
Mi­rė Keit­has Flin­tas (49), elek­tro­ni­nės mu­zi­kos gru­pės „The Pro­di­gy“ vo­ka­lis­tas.

Pirmadienį buvo rastas negyvas britų elektroninės muzikos grupės „The Prodigy“ lyderis Keithas Flintas. Jam buvo 49 metai. Pirmadienį atlikėjo kūną jo namuose Esekse aptikusi policija paskelbė, kad mirties aplinkybių nelaiko įtartinomis.

K. Flintas, šokiruojantis gausiai tatuiruotu kūnu ir šviesintų plaukų ševeliūra, padėjo „The Prodigy“ tapti viena įtakingiausių elektroninės muzikos grupių.

Pasak kitų grupės narių, muzikantas pasitraukė iš gyvenimo pats. „Negaliu patikėti, kad tai sakau, bet mūsų brolis Keithas savaitgalį nusižudė“, – „The Prodigy“ oficialioje paskyroje socialiniame tinkle „Instagram“ patvirtino grupės narys Liamas Howlettas. „Aš šokiruotas, įtūžęs, pasimetęs, mano širdis sudaužyta. Ilsėkis ramybėje, broli“, – pridūrė L. Howlettas.

Tarp didžiausių grupės hitų yra „Firestarter“ ir „Smack My Bitch Up“. Juose intensyvus šokių muzikos ritmas susipina su repo ir pankroko elementais.

„The Prodigy“ dainoms sukurti klipai yra tamsaus stiliaus, jais siekiama šokiruoti žiūrovą. Jungtinėse Valstijose vieną šių klipų uždraudė televizija MTV, o Didžiojoje Britanijoje dar vieną buvo leista rodyti per televiziją tik po 21 valandos gavus skundų, kad klipas gąsdina vaikus.

„The Prodigy“ paskelbtame pareiškime K. Flintas vadinamas „tikru pionieriumi, novatoriumi ir legenda“, skelbia britų naujienų agentūra „Press Association“.

„Visiškai priblokšti ir nuliūdę patvirtiname, kad mirė mūsų brolis ir geriausias draugas Keithas Flintas“, – paskelbė grupė.

Esekso policija patvirtino naujienų agentūrai AFP, kad 49 metų įžymybei mirtis buvo konstatuota vietoje. Pareigūnai pridūrė, jog apie įvykį „buvo pranešta jo artimiausiems giminaičiams“.

„Mirties aplinkybės nėra laikomos įtartinomis, koroneriui bus paruošti dokumentai“, – sakoma pranešime.

„The Fat of the Land“

„The Prodigy“ susikūrė 1990 metais ir visame pasaulyje išgarsėjo 1996-aisiais išleidusi savo trečiąjį albumą „The Fat of the Land“.

Albumas „The Fat of the Land“ buvo itin populiarus Jungtinėse Valstijose, Australijoje, Vokietijoje ir dar keliose ES valstybėse.

„The Prodigy“, pradėjusi kurti muziką maždaug tuo pat metu kaip ir tokios elektroninės muzikos grupės kaip „The Chemical Brothers“, „Fatboy Slim“ ir „Underwold“, įkūnijo „Cool Britannia“ laikotarpį 10-ojo dešimtmečio pabaigoje.

„The Prodigy“ dainos visada pasižymėdavo sunkesniu, intensyvesniu ir labiau konfrontaciniu stiliumi, o jų koncertai paversdavo energijos kupinomis renginiais, kurių bilietai ne vieną dešimtmetį būdavo išparduodami visame pasaulyje.

„Buvo rimtai pasiryžta neiti į jokius kompromisus“, – 2015 metais naujienų agentūrai AFP duotame interviu apie „The Prodigy“ stilių kalbėjo K. Flinthas.

„Reikėjo kokio nors priešnuodžio didžėjams, dėl to (grupės muzika) tapo gana brutali“, – pridūrė atlikėjas.

Kiti šokių muzikos pionieriai pirmadienį atidavė duoklę K. Flintui per socialinius tinklus.

„Labai liūdna žinia apie Keithą Flintą. Su juo visada buvo labai linksma leisti laiką, jis visada būdavo labai geras Tomui ir man, kai mes pradėjome kartu rengti šou... Nuostabus žmogus“, – tviteryje parašė „The Chemical Brothers“ narys Edas Simonsas .

Grupė „Chase & Status“, kurios kūryba taip pat priskiriama JK elektroninės muzikos subžanrui „big beat“, pavadino žinią „visiškai pribloškiančia“.

„Nebūtumėm čia, jei ne Keithas ir (jo grupės) kuriama ir palaikoma muzika“, – sakoma tviteryje paskelbtoje „Chase & Status“ žinutėje.

2018 metų lapkritį „The Prodigy“ išleido savo naujausią albumą „No Tourists“, kuris užėmė pirmąją vietą Britanijos muzikos albumų reitinguose.

.

.