Mirė „Kempiniuko Plačiakelnio“ kūrėjas
Step­he­nas Hil­len­bur­gas, ku­ris pa­si­nau­do­da­mas sa­vo pie­ši­mo ir jū­rų bio­lo­gi­jos po­mė­giais su­kū­rė ab­sur­diš­ką po­van­de­ni­nį „Kem­pi­niu­ko Pla­čia­kel­nio“ (Spon­ge­Bob Squa­re­Pants) pa­sau­lį, mi­rė, an­tra­die­nį pa­skel­bė JAV ka­be­li­nė te­le­vi­zi­ja „Nic­ke­lo­deon“.

S. Hillenburgas mirė pirmadienį, nuo Lou Gehrigo ligos (šoninės amiotrofinės sklerozės), sakoma televizijos pranešime. Jam buvo 57 metai.

S. Hillenburgas 2017 metų kovą paskelbė, kad serga šia liga. Jis mirė vos kelios savaitės po kito animacijos grando, buvusio „Marvel Comics“ direktoriaus Stano Lee, mirties.

S. Hillenburgas sumanė 1999 metais pradėtą rodyti animacinį serialą, parašė jo scenarijų, jį prodiusavo ir režisavo. Galiausiai buvo sukurta šimtai „Kempiniuko Plačiakelnio“ serijų, atsirado jo filmų ir spektaklis Brodvėjuje.

Amžinai linksmą Kempiniuką Plačiakelnį ir jo dainą, prasidedančią žodžiais „Kas gyvena ananase jūros dugne?!“, greit pamėgo jaunimas, vaikai ir jų tėvai.

Serialas iškart tapo hitu ir toks išliko kone du dešimtmečius. „Kempiniukas Plačiakelnis“ padėjo apibrėžti visą „Nickelodeon“ kultūrą.

Beveik 250 jo serijų pelnė keturis televizijos apdovanojimus „Emmy“, davė pradžią nesuskaičiuojamai daugybei prekių ir gali varžytis su visais kitais šio amžiaus 1-ojo dešimtmečio popkultūros fenomenais.

2004 metais šou užkariavo didžiuosius ekranus su filmu „Kempiniukas Plačiakelnis“ (The SpongeBob SquarePants Movie), o 2015-aisiais pasirodė jo tęsinys „Kempiniukas Plačiakelnis 2“ (The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water).

Tarp dešimčių žvaigždžių, svečio teisėmis įgarsinusių serialo ir filmų veikėjus, buvo Davidas Bowie , Johnny Deppas ir Scarlett Johansson.

Miuziklas Brodvėjuje debiutavo 2017 metais; muziką jam parašė tokios garsenybės kaip Stevenas Tyleris, Sara Bareilles ir Johnas Legendas. Šou pelnė 12 nominacijų teatro apdovanojimams „Tony“, įskaitant geriausio aktoriaus nominaciją Ethanui Slateriui.

S. Hillenburgo gedi 20 metų santuokoje su juo išgyvenusi žmona Karen Hillenburg, sūnus Clay, motina Nancy Hillenburg, brolis Brianas Kelly Hillenburgas, daugybė draugų ir gerbėjų.