Mirė garsus Lietuvos skulptorius Romualdas Kvintas
Šeš­ta­die­nį pra­neš­ta, kad ei­da­mas 65-uo­sius me­tus, mi­rė gar­sus Lie­tu­vos skulp­to­rius Ro­mual­das Kvin­tas. 

Jis žinomas iš tokių savo darbų kaip Vytauto Kernagio skulptūra Nidoje, Romain Gary skulptūra, Sausio 13-osios memorialas Lietuvos radijo ir televizijos kieme, paminklas gydytojui Cemachui Šabadui. 2015-ųjų rudenį Rusnėje buvo atidengta R. Kvinto skulptūra Hermannui Kallenbachui ir Mahatmai Gandžiui, 2017-ųjų rudenį šalia Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios – Bažnyčios reformatoriaui Martynui Liuteriui.

Skulptoriaus portretai realistiniai, figūrinės kompozicijos stilizuotos, aptakių formų.

Romualdo Kvinto skulptūros lengvai rasdavo kelią į miestų erdves ir buvo mėgiamos, mirus žymiam skulptoriui sako meno istorikė prof. Giedrė Jankevičiūtė.

„Tikrai didelė netektis, nes pastaraisiais metais R. Kvintas dirbo labai intensyviai, jam sekėsi, jo skulptūros lengvai surasdavo kelią į miestų erdves, buvo mėgiamos, buvo žinomos, ir skatino žmones prie kultūrinės raiškos, kad nėra paprasta, nėra lengva“, – šeštadienį interviu Lietuvos radijui sakė G. Jankevičiūtė.

„Jis buvo puikus technologas, labai rūpinosi medžiaginiu skulptūrų atlikimu, ir dar dėl to jo darbai buvo mėgiami ir populiarūs“, – pažymėjo menotyrininkė.

Be portretų ir žmogaus figūros skulptūrų kūrė memorialines lentas, mažų formų ir dekoratyvinę skulptūrą. Jis kūrė ir geriausiems LRT darbuotojams įteikiamus „Auksinių bičių“ apdovanojimus.

Kūrėjas šiemet ir 2017-aisiais pretendavo į Nacionalines kultūros ir meno premiją.

Jis baigė Lietuvos dailės institutą, vėliau čia dėstytojavo. Nuo 1983 metų buvo Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 2001 m. – Niujorko skulptorių Gildijos narys, dalyvavo parodose ir simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje.

Individualias parodas Vilniuje jis buvo surengęs 1994 m., 1997 m. ir 2002–2003 m., Klaipėdoje – 2001 m. ir 2004 m., Bremene ir Badede – 1990 m., Ciuriche – 2000–2001 m.