Londono knygų mugėje Lietuva mėgaujasi išskirtiniu dėmesiu
Lon­do­no kny­gų mu­gė­je ati­da­ry­ta “Mar­ket Fo­cus“ prog­ra­ma, ku­rios dė­me­sys su­telk­tas į Bal­ti­jos ša­lis.

Ceremonijoje dalyvavo Londono knygų mugės direktorė Jacks Thomas, visų trijų šalių kultūros ministrai (Liana Ruokytė-Jonsson, Dace Melbarde ir Indrek Saar), taip pat latvių styginių duetas, estų poetė ir bardė Veronika Kivisiila bei lietuvių poetė Aušra Kaziliūnaitė.

Lietuvai Londono knygų mugėje atstovauja viena labiausiai skaitomų šiuolaikinių Lietuvos rašytojų, tarptautinio bestselerio „Silva rerum“ autorė Kristina Sabaliauskaitė, kuri pristatoma specialioje „Dienos autoriaus“ programoje; poetas, intelektualas, disidentas Tomas Venclova; tarptautinį pripažinimą pelniusi prozininkė, 2015-ųjų Europos Sąjungos literatūros premijos laureatė Undinė Radzevičiūtė; prozos, poezijos, dramaturgijos kūrėjas, aktorius ir režisierius Alvydas Šlepikas.

Londono knygų mugėje pristatoma 19 pastaraisiais metais išverstų ir išleistų Jungtinėje Karalystėje Lietuvos autorių knygų. Nacionaliniame Lietuvos stende ne tik demonstruojama leidinių kolekcija, bet ir dirba 12 Lietuvos leidėjų – pristato savo knygas kitų šalių leidybos profesionalams, literatūros agentams. Kartu su Britų Taryba organizuojamoje kultūrinėje renginių programoje – virš 30 įvairių renginių, kuriuose be rašytojų dalyvauja ir vertėjai, iliustruotojai, leidėjai, literatūros organizacijų atstovai.