Lietuvos mados pasaulį sudrebino Juozo Statkevičiaus jubiliejinė kolekcija
Lap­kri­čio 28 d., vy­ko di­džiau­sias ma­dos šou Bal­ti­jos ša­ly­se – ju­bi­lie­ji­nis Juo­zo Stat­ke­vi­čiaus ko­lek­ci­jos pri­sta­ty­mas. Šia pro­ga di­zai­ne­ris pri­sta­tė ir 1000 pus­la­pių kny­gą, skir­tą sa­vo kū­ry­bos 30-me­čio su­kak­čiai.

Kolekcijos pristatymą Juozas Statkevičius nusprendė pradėti nuo pirmųjų nepriklausomoje Lietuvoje sukurtų darbų. Ant podiumo pasirodė 1991–1992 metų kolekcijos.

Kasmet dizaineris sukelia didžiulį ažiotažą ir išlaiko intrigą iki pat paskutinės minutės, tik socialiniai tinklai išduoda, kad į Lietuvą jau grįžo žinomiausi šalies modeliai, o dizaineris 24/7 pluša savo mados namuose.

Dar lapkričio pradžioje #LŽdublis interviu metu Juozas Statkevičius apie naują kolekciją pasakė: „Jau yra 180 modelių, tai bus labai didelis šou, jūs nustebsite. Turiu vieną modelį iš 1988 metų kolekcijos, jį išsaugojo viena klientė iš Šveicarijos, tai visas demonstravimas prasidės nuo tų senų laikų. Juk tiek kartų užaugo ir jie tikrai neatsimena ir nematė, ką aš kažkada dariau, su kokias dalykais laimėjau ir gavau premiją. Atvažiuoja mano pirmoji mecenatė Tatjana Soroko, pirmoji rusų manekenė, kuri pradėjo dirbti pas Hubertą de Givenchy ir Yves'ą Saint Laurent'ą. Ji man davė pinigų kai aš važiavau į Paryžių, ji iki šiol perka ir nešioja mano drabužius. Atvažiuoja ir Svetlana Griaznova ir Edita Vilkevičiūtė, tai pamatysite tokių žmonių, kurie jau seniai „nesiafišuoja“ lietuviškoje spaudoje.“

Juozas Statkevičius savo kūrybinį kelią pradėjo dar tuomet kai „pokalbius reikėjo užsakinėti per Maskvą, o lėktuvų salonuose leisdavo rūkyti“, ir nors dizaineris ne kartą minėjo, kad jaunystėje jam teko badauti, užuolaidas siūti ir kitus dizainerius šnipinėti…

Šiandien kito tokio, pelniusio dvi LVMH premijas, amerikietiškojo „Vogue“ redaktorės Annos Wintour pripažinto, sukūrusio daugiau nei 10 tūkst. sceninių drabužių spektakliams, lietuviškos mados kūrėjo nėra.