Įsikūnijo į scenos legendą Freddie Mercury
Jau 76-ąjį kar­tą iš­da­lin­ti vie­ni svar­biau­sių ki­no ap­do­va­no­ji­mų – „Auk­si­niai gaub­liai“. Ge­riau­siu me­tų fil­mu iš­rink­ta „Bo­he­mi­jos rap­so­di­ja“ („Bo­he­mian Rhap­so­dy“), pa­sa­ko­jan­ti bri­tų ro­ko gru­pės „Queen“ iš­ki­li­mo is­to­ri­ją, o ge­riau­siu dra­mos ak­to­riu­mi – pa­grin­di­nį vaid­me­nį šio­je juo­sto­je at­lie­kan­tis Ra­mi Ma­le­kas.

Kas šis aktorius, įkūnijęs legendinį dainininką Freddie Mercury ir taip stulbinančiai į jį panašus? Nors trisdešimt septynerių R. Malekas gimė ir augo Los Andžele, jis save vadina tikru egiptiečiu. Jo tėvai – Saidas Malekas ir Nelly Abdel-Malek Egipto sostinę Kairą paliko 1978-aisiais. R. Maleko tėvas dirbdamas gidu taip susižavėjo lankytojais iš Vakarų pasaulio, jog nutarė emigruoti iš savo šalies. Šeima apsigyveno Los Andžele, kartkartėmis vis apsilankydavo Holivude.

Egiptietiška kilmė

Įkūnijęs legendinį dainininką Freddie Mercury aktorius Rami Malekas stulbinančiai į jį panašus. / Elle nuotrauka

Aktorius visada pabrėžia, jog jo gyslomis teka egiptietiškas kraujas. Jis užaugo besiklausydamas egiptietiškos muzikos, jam labai patinka dainininkė Umm Kulthum, o kino legendą Omarą Sharifą, kuris amžinai bus prisimenamas kaip „Daktaras Živago“ – tiesiog dievina. „Jaučiuosi taip išdidžiai, jog esu susijęs su Egipto žmonėmis ir kultūra. Pripažįstu, – turiu kitokią patirtį, bet ji mane paverčia tuo, kas aš esu“, – viename savo interviu sakė jis.

R. Malekas išpažįsta koptų tikėjimą (Egipto krikščionys), iki ketverių metukų kalbėjo šnekamąja Egipto arabų kalba. Aktorius turi indentišką brolį dvynį, jaunesnį vos keliomis minutėmis, – Sami dirba pedagogu. Vyresnioji sesuo Yasmine – skubios pagalbos gydytoja.

Vaikystėje sesuo ir broliai lankė katalikiškąją mokyklą (Notre Dame High School), kurioje taip pat mokėsi būsimos aktorės Rachel Bilson ir Kirsten Dunst. Vėlesniais metais R. Malekas yra prisipažinęs, kad mokykliniais metais buvo įsimylėjęs simpatišką bendraamžę.

„Jaučiuosi taip išdidžiai, jog esu susijęs su Egipto žmonėmis ir kultūra. Pripažįstu, – turiu kitokią patirtį, bet ji mane paverčia tuo, kas aš esu.“

R. Maleko tėvai matė savo vaikus kaip solidžių ir rimtų profesijų atstovus. Jiems norėjosi, kad atžalos pasirinktų teisininkų ar gydytojų specialybes. Sami ir Yasmine pateisino gimdytojų lūkesčius. Užtat Rami pareiškimas, kad jis būsiąs artistu juos gerokai nuvylė.

Kadras iš filmo „Ramusis vandenynas“ („The Pacific“), Rami Malekas vaidino vyresnįjį eilinį Meriellą Sheltoną. / popsugar.co.uk nuotrauka

1999-aisiais R. Malekas įstojo į Evansvilio universitetą (University of Evansville), kur įgijo teatro bakalauro kvalifikaciją. Bestudijuodamas pirmą kartą išėjo ant scenos. Į premjerą atėjo ir tėvai. Pamatę kaip sūnus vaidina, jie susitaikė su mintimi, kad Rami taps aktoriumi.

Kelias į sėkmę

Fantastiniame nuotykių filme „Naktis muziejuje“ („Night at the Museum“) Rami Malekas organiškai ir įtikinamai atvaizdavo faraoną. Pagrindinį vaidmenį atliko Benas Stilleris (kairėje). / popsugar.co.uk nuotrauka

Tačiau kelias į sėkmę buvo gan ilgas. Pirmiausia, būsimasis aktorius gavo picų išvežiotojo darbą, vėliau – padavėjo, vienoje Holivudo kavinių. Savo, kaip aktoriaus karjerą pradėjo dalyvaudamas populiariuose šou.

Kriminaliniame trileryje „24 valandos“ („24 hours“), aktorius ėmėsi teroristo – mirtininko vaidmens. / popsugar.co.uk nuotrauka

Kinematografinė R. Maleko biografija startavo 2000-aisiais, nuo epizodinio vaidmens daugiaserijiniame televizijos projekte „Gilmore Girls“. Netrukus (2005-aisiais) išėjo ir komedijos filmas „The War at Home“, kur Rami atiteko stambesnis vaidmuo.

Jis taip pat pasirodė kriminaliniame trileryje „24 valandos“ („24 hours“), aktorius ėmėsi teroristo – mirtininko vaidmens. Filmavimasis serialuose padėjo patekti į pilno metro filmus, kur jauno aktoriaus laukė sėkmė.

Kinematografinė R. Maleko biografija startavo 2000-aisiais, nuo epizodinio vaidmens daugiaserijiniame televizijos projekte „Gilmore Girls“. / Variety nuotrauka

Žinomumas atėjo po to, kai pasirodė fantastinis nuotykių filmas „Naktis muziejuje“ („Night at the Museum“). R. Malekas organiškai ir įtikinamai atvaizdavo faraoną.

2010-aisiais į savo projektą „Ramusis vandenynas“ („The Pacific“) R. Maleką pakvietė režisierius ir prodiuseris Stevenas Spielbergas. Šiame televizijos seriale aktorius vaidino vyresnįjį eilinį Meriellą Sheltoną. Serialas buvo palankiai įvertintas kritikų, pelnė Emmy apdovanojimą.

Komedijos filme „The War at Home“ Rami atiteko stambesnis vaidmuo. / Business Insider nuotrauka

Aktoriaus filmografijoje tokie filmai, kaip: „Laris Kraunas“ ( Larry Crowne“, 2011), „Brėkštanti aušra“ („The Twilight Saga: Breaking Dawn“, 2012 „Laivų mūšis („Battleship“, 2012) ), „Internatas“ („Short Term 12“, 2013), „Mokytojas“ („The Master“, 2012 ) ir daugelis kitų.

Ar pats R. Malekas pastebėjo savo panašumą į britų roko grupės Queen lyderį F. Mercury, – teiravosi amerikiečių žurnalas „GQ“ . Anot aktoriaus, – abiejų panašus rengimosi stilius: „Tiesiog mėgavausi vilkėdamas tuos kostiumus. Norėdamas gerai suvaidinti, turėjau daug repetuoti, tapti kuo panašesnis į skandalingąjį atlikėją. Todėl turėjau pamiršti savo ramų charakterį. Juk F. Mercury – nuolat maištaujanti ir nepaklusni asmenybė.“