Iš esmės: lietuvei atiteko Britney Spears vaidmuo
Vie­na fil­mo „Flo­ri­dos pro­jek­tas“ ak­to­rių – ky­lan­ti JAV ki­no žvaigž­du­tė lie­tu­vė Bria Vi­nai­tė ne­at­vyks­ta į „Ki­no pa­va­sa­rį“. Ta­čiau ją iš­gar­si­nęs re­ži­sie­rius Sea­nas Ba­ke­ris, tin­ka­mai pa­si­nau­do­jęs ne­nug­lu­din­tu Brios ta­len­tu ir de­biu­tan­tės en­tu­ziaz­mu, – čia, Lie­tu­vo­je. Ir „Lie­tu­vos ži­nios“ iš­ėjo su juo pa­si­la­bin­ti.

Filmo veiksmas nukelia į motelį Kisimyje, Floridoje, visai greta „Disney World“ pramogų parko. Čia su maištinga mama Heili (akt. B. Vinaitė) gyvena šešiametė Munė (akt. Brooklynn Prince). Jos mėgaujasi kiekviena diena „Magiškoje pilyje“, kurioje šeimininkauja jautrus ir rūpestingas motelio prižiūrėtojas Bobis (akt. Willemas Dafoe).

Seanas Bakeris

Aplink – ištisi „nematomų benamių“ kvartalai, tačiau linksmajai padaužai Munei tikrovė nerūpi – ji švenčia kiekvieną savo gyvenimo dieną. Tokių pat nutrūktgalvių būrelio lyderė smalsiai ir be baimės tyrinėja pasaulį, kuriame atsidūrė. Munės mama, norėdama išlaikyti dukrelę, priversta griebtis pavojingų darbų ir sprendimų.

Pasibeldė rytiniai pašnekovai

Susitikimas visada būna kuo nors išskirtinis, kitoks, nei tikėjaisi. Režisierius S. Bakeris, nugrimuotas jį lydinčios asistentės, laukia korespondento ir fotografo. Su kolege Alina esame pirmieji rytiniai jo pašnekovai.

Kol svečias fotografuojasi, supažindinu jį su Lietuvos istorija. Na, tik trumpa pastarąją jos atkarpa. Mat amerikietis apsistojo vietoje, kur prieš šimtą metų ir vieną mėnesį buvo atkurta Lietuvos valstybė.

Režisierius giria Vilnių, turėjęs laiko šiek tiek pasivaikščioti. Ryt bus laisvesnė diena, būtinai norįs labiau susipažinti su miestu.

Liko liūdėti močiutė

S. Bakeris apgailestauja, kad B. Vinaitė (Barbora Bulvinaitė) neatskrido kartu. Visus daiktus skrydžiui jaunoji aktorė buvo susidėjusi, manė turinti ir pasą. Deja, oro uoste jo pasigedo... Apmaudu, nes pamatyti savo anūkės į filmo seansą Kaune atvažiavusi ir jos močiutė.

„Kai sužinojau, kad Bria lietuvė, visą laiką kalbėjomės, jog būtinai aplankysime Lietuvą, ypač jei filmą lydės sėkmė“, – teigė „Lietuvos žinių“ pašnekovas, JAV nepriklausomo kino režisierius S. Bakeris.

Publikuojame pokalbio ištrauką.

Būtų neblogas sprendimas

– Kaip Briai sekėsi filmuotis? – klausiau svečio.

– Puikiai. Buvo tokia motyvuota, susitelkusi. Suprato, kad tai lemtingo proveržio akimirka. Bria neturėjo jokios aktorinės patirties, pusantro mėnesio iki filmavimo ruošėsi vaidmeniui dirbdama su vaidybos specialistu ir manimi. Iš pradžių atrodė gana baugšti, nors ne per daug. Tryško entuziazmu ir noru dirbti. Per filmavimus atsipalaidavo.

– Paimprovizuokime. Jei už lango dabar būtų dešimtasis dešimtmetis, galbūt Heilės vaidmeniui rinktumėtės Courtney Love?

– O! Tai būtų puikus sprendimas. (Nusijuokia.) Iš pradžių, kokiais 2011–2012 metais, mąstydami apie filmą rimtai svarstėme Britney Spears kandidatūrą. Argi jos ne panašios?..

Courtney – irgi neblogas palyginimas. Žmonės tviteryje Brią gyrė, vylėsi, kad ji aktorystei atsidės kur kas rimčiau nei C. Love.

Kadras iš filmo "Floridos projektas"

Nežino, kam dėkoti už lietuvę

– Kaip Brią atradote savo sumanymui?

– Vieną naktį namuose žiūrinėjau savo instagramą. Kažkas buvo pasidalinęs Brios įrašu. Net nežinau, kam dabar už tai padėkoti. Įrašas mane gerokai prajuokino. Supratau, kad jos asmenybė turi nepakartojamo žavesio. Paprasta, nerūpestinga ir nebijanti išsisakyti. Kitaip nei daugelis instagarmo merginų – jos tik filmuoja ir fotografuoja save.

Aišku, ir tos tatuiruotės, Brios išvaizda darė įspūdį. Vis dėlto kurį laiką delsiau, pirmiau reikėjo su ja susisiekti. Ji mane palaikė eiliniu persekiotoju. Prisiekinėjau, kad mano ketinimai kuo rimčiausi, ji galinti paguglinti.

Bria labai norėjo vaidinti. Tačiau turėjome įsitikinti jos aktoriniais gabumais. Todėl liepėme jai skaityti vaikams. Pasirodė puikiai. Aišku, tai buvo tik kelio pradžia, tačiau matėsi, kad pajėgumų turi per akis.

Seniau Brios vietoje matėme garsiais Holivudo aktores. Vis dėlto, esu įsitikinęs, šiam vaidmeniui reikėjo naujo nematyto veido. Nes Heilei tenka įveikti daug sunkumų, ji net griebiasi prostitucijos, kad išlaikytų savo vaiką. Manau, jei Heilę vaidintų kokia garsi žvaigždė, žiūrovai ja nepatikėtų.

– Kokia B. Vinaitės ateitis, jūsų manymu?

– Ji jau nusifilmavo viename televizijos šou, jis dar postprodukcijos stadijoje. Man regis, ji ruošiasi kitam filmui šiuo metu...

– Su ja nebedirbsite daugiau?

– Pats nežinau, kokie darbai manęs laukia. Norėtųsi dirbti. Ji nuostabi. Vis dėlto kol kas nieko tvirto negaliu pasakyti.

Kadras iš filmo "Floridos projektas" (akt. Brooklyn Prince ir Bria Vinaitė)