Geriausieji: teatras pagerbė operos ir baleto solistus
Lie­tu­vos na­cio­na­li­nis ope­ros ir ba­le­to tea­tras (LNOBT) ap­do­va­no­jo ge­riau­siai šio tea­tro sce­no­je 2018 me­tais pa­si­ro­džiu­sius ope­ros ir ba­le­to ar­tis­tus. Jais pri­pa­žin­ti ope­ros so­lis­tė Ais­tė Pi­li­ba­vi­čiū­tė ir ba­le­to šo­kė­jas Jo­nas Lau­cius.

„LNOBT scenoje esu dainavusi aštuonis operos vaidmenis, pusę jų parengiau per pirmąjį 2018 metų pusmetį, jau laukdamasi rudenį į šį pasaulį pasibeldusios dukrelės Amandos. Tas pusmetis teatre buvo labai intensyvus, bet kartu atnešė daug džiaugsmo, o fizinių jėgų ir pasitikėjimo savimi pridėjo artėjanti motinystė. Ypač jaudinausi prieš debiutą operoje „Kapulečiai ir Montekiai“, jam rengiausi gerą pusmetį. Po pirmojo spektaklio, atlėgus įtampai, užkulisiuose net apsiverkiau... O „Idomenėjo“ premjeros pagrindinių solistų būrelyje buvau vienintelė lietuvė. Todėl džiugu, kad teatras manęs nepamiršo ir laukia sugrįžtant“, – tvirtino neseniai 30-ąjį gimtadienį paminėjusi ir šiuo metu dukrelę namuose auginanti Aistė Pilibavičiūtė.

Marija Kastorina apdovanota už Mari vaidmenį Piotro Čaikovskio balete „Spragtukas“. / Martyno Aleksos nuotrauka

Metų operos soliste ji pripažinta už Iljos vaidmenį Wolfgango Amadeuso Mozarto operoje „Idomenėjas“ ir Džuljetos vaidmenį Vincenzo Bellini operoje „Kapulečiai ir Montekiai“. Apdovanojimą A. Pilibavičiūtei įteikė Metų operos solistės premijos steigėja Nerija Kasparienė.

Julija Stankevičiūtė - Snieguolė Bogdano Pawlovskio balete “Snieguolė ir septyni nykštukai”. / Martyno Aleksos nuotrauka

Metai atnešė daugiausia vaidmenų

„Tikra tiesa, kad šokėjo, kuris labai nori grįžti į sceną, jokios traumos nesustabdys.“

„2018-ieji mano karjeroje kol kas buvo patys svarbiausi metai, atnešę daugiausia pagrindinių vaidmenų. Iki tol baleto trupėje jaučiausi esąs tik vienas iš daugelio jaunų artistų, tačiau pernai buvo situacijų, kurios išmokė prisiimti atsakomybę už visą trupę. Repetuojant „Korsarą“, iš trečios sudėties netikėtai patekau į pirmą ir žinojau, kad be manęs Lankadamo premjeriniuose spektakliuose šokti nebėra kam. Teko susiimti ir pasirodyti kaip įmanoma geriau. Buvo ir skausmingų akimirkų: vasarą patyriau kojos traumą. Bet tikra tiesa, kad šokėjo, kuris labai nori grįžti į sceną, jokios traumos nesustabdys. Prieš porą metų teatre atsiimdamas Metų baleto vilties apdovanojimą, dėkojau visiems savo mokytojams, kurie suteikė man sparnus. Dabar jaučiu, kad išmokau tais sparnais naudotis, turiu kilti ir siekti aukštumų“, – teigė 23 metų šokėjas Jonas Laucius, Metų baleto solistu tapęs už Lankadamo vaidmenį Adolphe'o Adamo balete „Korsaras“ ir Mandarino vaidmenį Belos Bartoko balete „Stebuklingas mandarinas“.

Apdovanojimą jam įteikė nuolatinė LNOBT baleto trupės rėmėja Raminta Kuprevičienė.

Prisiminimui - Remigijaus Kriuko pagamintos stiklo skulptūrėlės. / Martyno Aleksos nuotrauka

Ateities viltys

LNOBT scenoje buvo įteikti ir Metų vilčių apdovanojimai geriausiai pasirodžiusiems jauniesiems artistams. Metų operos viltimi tapo baritonas Steponas Zonys, atlikęs Šonaro partiją Giacomo Puccini operoje „Bohema“, Belkorės partiją Gaetano Donizetti operoje „Meilės eliksyras“ ir grafo Danilos vaidmenį Franzo Leharo operetėje „Linksmoji našlė“. Metų operos vilties apdovanojimą įsteigė bendrovė „Choco Group“, o įteikė šios bendrovės direktorius Vytautas Stankevičius.

Jonas Laucius - Lankadamas Adolphe‘o Adamo balete „Korsaras“. / Martyno Aleksos nuotrauka

Metų baleto viltimis pripažintos dvi balerinos – Marija Kastorina ir Julija Stankevičiūtė. M. Kastorina apdovanota už Mari vaidmenį Piotro Čaikovskio balete „Spragtukas“ ir Odaliskos variaciją A. Adamo balete „Korsaras“. J. Stankevičiūtei apdovanojimą atnešė Snieguolės vaidmuo Bogdano Pawlovskio balete „Snieguolė ir septyni nykštukai“ ir Odaliskos variacija A. Adamo balete „Korsaras“. Metų baleto vilčių apdovanojimus įsteigė LNOBT paramos fondas „Orfėjo lyra“, įteikė šio fondo direktorė Nijolė Galinienė.

Aistė Pilibavičiūtė atliko Iljos vaidmenį Wolfgango Amadeuso Mozarto operoje „Idomenėjas“. / Martyno Aleksos nuotrauka

Padeda užaugti

Apdovanojimus skirsčiusi LNOBT meno taryba šįmet skyrė ir Padėkos premiją. Ji įteikta teatro operos solistų koncertmeisterei Olgai Eleonorai Taškinaitei. Šią premiją įsteigė LNOBT, o įteikė teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

Steponas Zonys atliko Belkorės partiją Gaetano Donizetti operoje “Meilės eliksyras”. / Martyno Aleksos nuotrauka

„Jūsų dėmesys, jūsų visų aplodismentai artistams ypač svarbūs. Būtent jie padeda mūsų solistams užaugti ir didžiuotis savo teatru“, – ceremonijoje pabrėžė J. Sakalauskas.

Visiems laureatams atiteko piniginės premijos bei menininko Remigijaus Kriuko pagamintos stiklo skulptūrėlės.