Garsus muziejus žengia į naują amžių
Stam­bu­lo mo­der­naus me­no mu­zie­ju­je („Is­tan­bul Mo­dern“) ver­da dar­bas. Ne­tru­kus vi­si me­no kū­ri­niai bus nu­ka­bin­ti, kruopš­čiai ka­ta­lo­guo­ti ir su­dė­ti į ap­sau­gi­nius dėk­lus.

Kovo 18 dieną uždarytas muziejus gegužę vėl atvers duris istoriniame dvare miesto viduryje esančiame Bejohlu rajone. Šioje vietoje ekspozicija įsikurs laikinai – kol senojo muziejaus vietoje bus pastatytas naujas. Pastatą projektuos italų architektas Renzo Piano. Jį tikimasi pastatyti per trejus metus.

Muziejus buvo įsikūręs laivybos sandėlyje / hisour.com nuotrauka

Muziejaus direktorius Leventas Calikoglu pripažino, kad paliekant „Istanbul Modern“ apėmė nostalgija. „Tačiau mūsų laukia nauja ateitis, ir dabar – visai kitoks tikslas. Naujasis pastatas perteiks naują meno pasaulio ir Stambulo viziją,“ – aiškino jis.

2004 metų gruodžio 11-ąją atidarytas Stambulo modernaus meno muziejus įsikūręs prie Bosforo sąsiaurio. Iš jo atsiveria vaizdas į Osmanų imperijos laikotarpio Topkapio rūmus. Muziejus tapo XXI amžiaus miesto simboliu – jis atviras įtakai iš išorės, tačiau kartu didžiuojasi ir savo praeitimi.