Fotografijos mylėtojus savaitgalį suburs „FotoPiknikas“
Ge­gu­žės 27 d., sek­ma­die­nį, Lie­tu­vos spau­dos fo­tog­ra­fų klu­bas vi­sus fo­tog­ra­fi­jos my­lė­to­jus kvie­čia į „FotoPikniką“

„FotoPiknike“ asmenukių mylėtojų lauks Ramūnas Danisevičius su legendiniu dviračiu. Ramūno su Sauliumi Žiūra dviračių odisėja tęsiasi šiemet.

Jau du kartus „Multimedijos“ konkurse nominuoto projekto „100 Lietuvų“ vienas kūrėjų Irmantas Gelūnas ekrane rodys ir komentuos kuriamą pasakojimą apie lietuviškus miestelius, kaimus ir vienkiemius. Tai valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas projektas, skatinantis atrasti ir pažinti visokią Lietuvą, jos savitumą ir kasdienybę. Tai neįprasti maršrutai, nekasdieniai vaizdai, maži, bet dideli žmonės.

„FotoPikniko“ metu Rotušėje bus eksponuojama Tado Kazakevičiaus kuriamo fotografijų ciklo „Įvairi Lietuva“ įvadinė paroda. Apie ją pats autorius pasakoja: 154 – tiek skirtingų tautybių atstovų gyvena Lietuvoje. Kai kurios tautos šiose žemėse jau daugiau nei 500 metų – jos atvyko dar Vytauto Didžiojo laikais, kitos – vos keletą dešimtmečių ar metų, tačiau kiekviena istorija yra kitokia ir savaip įdomi. Visos šios tautos gyvena čia ir vadina Lietuvą savo naujaisiais namais.

Tadas Kazakevičius jaučia atsakomybę parodyti kiekvieną tautą, gyvenančią Lietuvoje suteikiant galimybę išsakyti mintis apie mūsų šalį. Tai gali būti atviras meilės laiškas Lietuvai arba tiesiog detalė, kuria norėjo pasidalyti herojus ar herojė, tačiau viskas susiję su Lietuva. Šis fotografijų ciklas skiriamas Valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2018“ – jau septynioliktą kartą Lietuvoje surengto nacionalinio spaudos fotografijų konkurso pristatymas, tai geriausios šalies spaudos fotografų sustabdytos akimirkos, įvertintos tarptautinės vertinimo komisijos. Atranka vyko vertinant keturis tūkstančius darbų, pristatytų 121 autoriaus. Ją taip pat galėsite išvysti Rotušėje „FotoPikniko“ metu.