Eduardas Uspenskis, pasauliui padovanojęs „Rūgpienių kaimą“
Ar ži­not, kaip de­ra val­gy­ti su­muš­ti­nį? Rei­kia jį lai­ky­ti ne taip, kaip įpras­ta, o ap­vers­ti, kad deš­ra pir­miau­sia pa­lies­tų lie­žu­vį, – taip daug ska­niau, ar­ba bent jau taip dė­dei Fio­do­rui aiš­ki­no nie­ka­da pa­ta­ri­mų ne­sto­ko­jan­tis ka­ti­nas Ma­tros­ki­nas iš le­gen­di­nio ani­ma­ci­nio fil­mo „Tre­je­tas iš Rūg­pie­nių kai­mo“.

Daugeliui kiek vyresnių skaitytojų puikiai žinomas animacinis filmas yra Eduardo Uspenskio humoro ir nuotykių kupinų knygų ekranizacija. Ne vieną itin populiarų sovietinių filmukų personažą sukūręs scenaristas ir rašytojas E. Uspenskis užgeso antradienį. Apie šią netektį žiniasklaidą informavo studija „Sojuzmultfilm“.

Be legendinės trijulės iš Rūgpienių kaimo – dėdės Fiodoro, katino Matroskino ir šuns Šariko, jis yra ir tokių kultinių personažų kaip krokodilas Gena ir Kūlverstukas autorius.

„Eduardo Uspenskio duktė patvirtino „Sojuzmultfilm“ teisininkams, kad jos tėvas mirė“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė studijos valdybos pirmininkė Juliana Slaščiova.

Anksčiau vienas informuotas šaltinis teigė „Interfax“, kad E. Uspenskis mirė rašytojų namuose Maskvos pakraštyje, eidamas 81-uosius metus.

Šio mėnesio pradžioje jis grįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi nuo vėžio.

E. Uspenskis yra parašęs pjesių ir knygelių vaikams, tačiau yra žinomiausias kaip animacinių filmų scenarijų kūrėjas. Pasak vaikų literatūros informacijos svetainės „Rubinaitis“, jis yra parašęs 74 knygas, kurios išverstos į 25 pasaulio kalbas, bei scenarijus beveik 60 animacinių filmų.