Dainininkas patiria didelį spaudimą
Lie­tu­vo­je už sa­vo gy­ve­ni­mo drau­gės nu­žu­dy­mą ka­lė­jęs pra­ncū­zų ro­ko at­li­kė­jas Ber­trand'as Can­tat pa­skel­bė ne­reng­sian­tis pa­si­ro­dy­mų jo­kiuo­se va­sa­ros mu­zi­kos fes­ti­va­liuo­se.

Daugiau nei 70 tūkst. žmonių pasirašė interneto peticiją, raginančią Normandijoje vykstančio muzikos festivalio „Papillons de Nuit“ organizatorius išbraukti iš renginyje pasirodysiančių atlikėjų sąrašo B. Cantat. Pasak peticijos iniciatorių, kviesdami B. Cantat jie „normalizuoja smurtą prieš moteris“.

Du muzikos festivaliai nusprendė atšaukti numatytus 54 metų B. Cantat, buvusio garsios prancūzų roko grupės „Noir Desir“ lyderio, pasirodymus.

B. Cantat nutarė tęsti savo solinių dainų albumo pristatymo gastroles, bet atšaukti visus pasirodymus muzikos festivaliuose, kad „padarytų galą šiai kontrversijai ir išvaduotų nuo spaudimo organizatorius“.

B. Cantat buvo nuteistas už savo draugės 41 metų aktorės Marie Trintignant mirtiną sumušimą viešbučio kambaryje Vilniuje 2003 metais. Dainininką ištiko pavydo priepuolis dėl M. Trintignant telefone aptiktos jos buvusio vyro žinutės. Rokeris buvo nuteistas kalėti aštuonerius metus. Už grotų jis praleido ketverius metus ir 2007-aisiais buvo paleistas lygtinai. M. Trintignant nužudymas sukrėtė Prancūziją, kur B. Cantat garsėjo kaip socialinis aktyvistas. Savo koncertinę veiklą jis atnaujino 2013 metais su nauja grupe „Detroit“.

„Kaip jis gali tai daryti? Visi žino, kad jis yra žudikas, – piktinosi nužudytos aktorės motina Nadine. – Gėdinga, nepadoru ir bjauru, kad jis lipa į sceną.“

Albumo „Amor Fati“ pristatymo turą B. Cantat pradėjo kovo 1 dieną. Gegužės 29 ir 30 dienomis numatyti jo koncertai Paryžiuje.