Būdama 76 metų mirė soul muzikos deivė Aretha Franklin
Bū­da­ma 76 me­tų nuo ka­sos vė­žio ket­vir­ta­die­nį mi­rė soul mu­zi­kos ka­ra­lie­ne ti­tu­luo­ta dai­ni­nin­kė Aret­ha Frank­lin.

Publicistė Gwendolyn Quinn naujienų agentūrai AP pranešė, kad muzikantė mirė 9 val. 50 min. vietos (16 val. 50 min. Lietuvos) laiku savo namuose Detroite. Jos šeimos pranešime sakoma, kad A. Franklin mirė nuo kasos vėžio.

Į Amerikos muzikos istoriją A. Franklin įėjo dėl savo galingo, skardaus balso; ji galėjo išdainuoti keturias oktavas. Jos kelis dešimtmečius trukusi karjera aprėpė įvairius žanrus, pradedant nuo soul ir baigiant ritmenbliuzo, gospelo ir popmuzikos kūriniais.

„Su giliu liūdesiu pranešame apie Arethos Louise Franklin, soul karalienės mirtį“, – sakoma dainininkės šeimos pranešime.

„Vieną tamsiausių savo gyvenimo akimirkų nerandame tinkamų žodžių išreikšti skausmą savo širdyse. Praradome savo šeimos matriarchę ir kertinį akmenį“, – priduriama jame.

1987-aisiais A. Franklin tapo pirmąja moterimi, įtraukta į Rokenrolo šlovės muziejų. 2010-aisiais žurnalas „Rolling Stone“ skyrė jai pirmą vietą geriausių visų laikų dainininkų šimtuke.

18 „Grammy“ statulėlių laimėjusi muzikantė įkvėpė gausybę dainininkių, pradedant popmuzikos deive Mariah Carey (Meraja Keri) ir velione Whitney Houston ir baigiant Alicia Keys, Beyonce, Mary J. Blige ir velione Amy Winehouse.

Be to, ji dainavo dviejų JAV prezidentų – Billo Clintono ir Baracko Obamos – inauguracijos ceremonijose.

Apie silpstančią dainininkės sveikatą pirmasis tinklalapyje „Showbiz 411“ sekmadienio vakarą pranešė žurnalistas ir A. Franklin šeimos draugas Rogeris Friedmanas. Jis parašė, kad muzikantė „sunkiai serga Detroite. Jos šeima prašo melstis ir privatumo“.

Tarp populiariausių A. Franklin dainų yra „Respect“, „Day Dreaming“, „Jump to It“, „Freeway of Love“, and „A Rose Is Still A Rose“ ir 1986-ųjų duetas su George'u Michaelu „I Knew You Were Waiting (For Me)“.

„Vieną tamsiausių savo gyvenimo akimirkų nerandame tinkamų žodžių išreikšti skausmą savo širdyse. Praradome savo šeimos matriarchę ir kertinį akmenį“, – sakoma dainininkės šeimos pranešime.