Bryanas Adamsas Kaune išklausė „Ant kalno mūrų“
Lie­tu­vo­je vie­šin­tis ka­na­die­čių at­li­kė­jas Brya­nas Adam­sas šią ge­gu­žę jau kon­cer­ta­vo Hel­sin­ky­je, Ta­li­ne ir Ry­go­je. Jo „Ul­ti­ma­te“ tu­ras – ge­riau­sių kū­ri­nių, su­kur­tų nuo 1980 iki 2017 me­tų, kon­cer­tas. Šį­va­kar jis skam­bė­jo Kau­ne, „Žal­gi­rio“ are­no­je. 

B. Adamsas garsėja kaip įsimenančių dainų autorius, taip pat – ilgų, lyriškų ir trankių pasirodymų rengėjas. Į sceną jis kvietėsi mamą, kito renginio metu klausytojų „Twitter“ žinutės buvo rodomos dideliame ekrane scenos dėžutės gale.

Jam būdingas ir įgimtas kanadietiškas mandagumas. Tačiau atlikėjas nėra kuklus – mėgsta patraukti žurnalistus per dantį, nestokoja humoro jausmo, pašokti ar padainuoti jis dažnai pasikviečia žavią savanorę iš auditorijos.

Publiką B. Adamsas lepina atlikdamas garsiuosius hitus. Sako, kad dainuoti šias dainas jam nepabodo, dažnai mikrofoną atsuka kūrinius mintinai traukiančiai publikai. 58-erių atlikėjas keliauja po pasaulį ir stebi, kaip jo gerbėjai ne tik nesenta, o toliau populiarėja senos dainos, jas išgirsta jaunoji karta, pradedantys muzikai klausia B. Adamso patarimų ir jis jų negaili. Negali atsakyti tik vieno – kaip parašė laiko patikrintus hitus: „Jei žinočiau, dažniau tai daryčiau“.

Kaip aštuoniolikos

„Sveiki, mano vardas – Bryanas. Mūsų šio vakaro tema yra daina „Go Down Rockin‘“, – sveikinosi B. Adamsas pristatydamas kūrinius: „It‘s Only Love“ buvo įrašyta su puikiąja Tina Turner. Šįvakar, ponai ir ponios... Jos čia nėra. Bet mes turime Keithą Scottą su gitara. Jūs žinote jį, mėgstate jį, norite parsivesti jį namo.“

Atlikėjai, kaip įprasta, grojo savo aukso spalvos gitaromis. B. Adamsas scenoje dažniausiai išeksponuoja kelias skirtingas, kurias keičia kas dainą ar dvi. Jis grojo „Summer of ‘69“, „18 Till I Die“, „Run to You“, „Heaven“, „Here I Am“, „Cuts Like a Knife“, „When You‘re Gone“, „(Everything I Do) I Do It For You“.

Lyriškas balades keitė greiti kūriniai. Pavyzdžiui, smagus rockabilly stilius buvo populiarus XX amžiaus šeštąjį dešimtmetį. „Kaip jūs lietuviškai sakote „Pakratyk užpakaliuką?“ – šokti kvietė dainininkas, o klausytojai jam iš anglų kalbos išvertė: „Judink subinę“.

Gyrė už dainavimą

Atlikėjas pasirodymo metu ne kartą naudojosi išmaniuoju telefonu: kad nufotografuotų ir į „Instagram“ paskyrą įkeltų gitaristo portretą, įamžintų susirinkusią publiką. „Kai apie jus pasakosiu savo draugams Kanadoje, rodysiu nuotraukas ir vaizdo įrašus. Jie nežino, kokie nuostabūs esate, – kalbėjo jis. – Nuostabu ir tai, kad pastarąjį kartą, kai grojome Kaune, surinkome 7 tūkst. žmonių auditoriją. Šįvakar jūsų – beveik 10 tūkst.“

Ir toliau B. Adamsas negailėjo pagyrų už dainavusiųjų vokalinius sugebėjimus. „Kaip gera jus girdėti! Gaila, nežinau jokių lietuviškų dainų. Gal jūs galėtumėte man padainuoti?“ – paprašė. O susirinkę iškart ėmė traukti: „Ant kalno mūrai – joja lietuviai“. „Skamba kaip futbolo varžybos, – pakomentavo B. Adamsas ir pridūrė: Lietuviška dvasia. Man patinka!“

Bryanas Adamsas (kairėje) ir gitaristas Keithas Scottas turi mėgiamas gitaras ir scenoje rodo jų kolekciją.

Mums patiktų Kanada

Koncerto pabaigoje atlikėjas plojo ir dėkojo žiūrovams bei savo grupei. „Tai – mano vaikinai“, – sakė jis. Nors užkulisiuose, įspėjo, jo laukė vakarienė, grįžo ilgam bisui.

„Šią dainą parašiau 21-erių. Ne taip jau seniai, – kalbėdamas apie „Lonely Nights“ prisiminė B. Adamsas. Ir tęsė: 21-erių manome, kad žinome viską apie meilę. Ir aš taip maniau. Paskui supratau, kad tai šiek tiek sudėtingiau. Iš savo nedidelės patirties papasakosiu, ką jaučiau būdamas tokių metų.“

Vienas po kito muzikantai atsisveikinę paliko sceną. B. Adamsas liko vienas su akustine gitara ir lūpine armonikėle. „Žinau, kad šiandien čia atėjote tam, kad išgirstumėte mane grojantį lūpine armonikėle, – juokėsi jis. – Ačiū, kad pakvietėte mane į Lietuvą. Tikiuosi, kada nors aplankysite Kanadą. Paskambinkite man. Ten taip pat šalta ir lietinga, pamatysite, jums patiks!“

Bryanas Adamsas yra ir žinomas fotografas. Keletą jo darbų buvo galima matyti vaizdo projekcijose.

Holivudo žvaigždė

B. Adamsas, skaičiuojama, anksčiau grodavo po 20 koncertų per mėnesį. Paskui pasirodymų sumažėjo iki dešimties, – kad likusį laiką praleistų namuose su šeima. Gegužę dainininkas jau lankėsi Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, rytoj vyks į Lenkiją – iki birželio pabaigos surengs dar 22 šio turo koncertus.

Kaip informavo koncerto organizatoriai, kartu su B. Adamsu keliauja muzikantų grupė ir pusšimtis technikų. Garso ir šviesos įranga sudaro šešis sunkvežimius. Komanda vežasi savo virtuvę, asmeninį virėją ir viską, ko gali prireikti didelio turo metu.

Per savo karjerą B. Adamsas išleido 13 studijinių albumų, daugiau nei 70 singlų, pardavė 65 milijonus įrašų, jo dainos populiariausių topų viršūnes pasiekė daugiau nei 40-tyje šalių. Nusipelnęs muzikas ir fotomenininkas turi savo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje.

Koncerto klausytojai – „Radistai“ ir Monika Marija Paulauskaitė.