Apmaudi vagystė nenukels LNOBT numatytos „Turandot“ premjeros
Sau­sio 17-osios nak­tį Vo­kie­ti­jos te­ri­to­ri­jo­je, ne­to­li Giu­ters­lo­ho mies­to Šiau­rės Rei­no-Vest­fa­li­jos že­mė­je bu­vo iš­plėš­tas vil­ki­kas, ga­be­nęs kos­tiu­mus bei bu­ta­fo­ri­ją žiū­ro­vų itin lau­kia­mai Lie­tu­vos na­cio­na­li­nio ope­ros ir ba­le­to tea­tro prem­je­rai – pa­sau­li­nio mas­to žvaigž­dės Ro­ber­to Wil­so­no re­ži­suo­tai Gia­co­mo Puc­ci­ni ope­rai „Tu­ran­dot“.

Pasaulinė šio pastatymo premjera 2018 m. lapkričio 30 d. įvyko Madrido Karališkojo teatro („Teatro Real“) scenoje, kurioje spektaklis buvo rodomas iki praėjusių metų pabaigos. Vilniuje „Turandot“ premjeriniai spektakliai numatyti 2019 m. kovo 1, 2, 8 ir 9 ir balandžio 6 dienomis.

„Nepaisant sudėtingos situacijos, norime patikinti visus Lietuvos operos gerbėjus, kad daroma viskas, jog R. Wilsono režisuota „Turandot“ premjera Vilniuje kovo pradžioje įvyktų ir nauji, identiški pavogtiesiems scenos kostiumai būtų pasiūti laiku. Jau netrukus Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre prasidės intensyvios būsimosios premjeros repeticijos. Kartu su teatro žiūrovais tikimės nepamirštamo scenos reginio, kurį padės sukurti puikūs Lietuvos atlikėjai“, – teigia LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

Jonas Sakalauskas.BNS nuotrauka

R. Wilsono režisuota G. Puccini opera „Turandot“ – tai bendras Madrido Karališkojo teatro, LNOBT, Toronto „Canadian Opera Company“ ir Hiustono „Grand Opera“ pastatymas. Šiuo atveju spektaklio scenografija bei kostiumai nėra gaminami kiekvienam iš projekte dalyvaujančių teatrų, o yra pervežami iš vienos šalies į kitą.

Vilkikas, gabenęs „Turandot“ kostiumus, buvo apiplėštas Vokietijoje pakeliui iš Madrido į Vilnių. Dingo maždaug 600 kg svorio krovinys, kurio didžiąją dalį sudarė brangiausi, operos solistams skirti kostiumai. Juos R. Wilsono pastatymui sukūrė italų dailininkas Jacques‘as Reynaud. Daug sudėtinių dalių turintys kostiumai buvo gaminami Vokietijoje, Ispanijoje ir Italijoje.

LNOBT skirto krovinio vagystę iš vilkiko ėmėsi tirti Vokietijos policija. Lietuvos policija apie įvykį informuota.

Madrido teatro fotografo Javier del Real nuotrauka

„Vagystė greičiausiai įvyko tamsiuoju paros metu, kai vairuotojas ilsėjosi privalomąsias poilsiui valandas, prieš tai apžiūrėjęs vilkiką. Rytą, atlikdamas pakartotinę procedūrą po nakties, jis pamatė, kad vilkikas išplėštas ir trūksta dalies krovinio“, – BNS sakė LNOBT Rinkodaros departamento direktorius Julijus Grickevičius.

Jis tvirtino, kad gali būti pavogta iki šimto kostiumų, įskaitant itin brangius ir daug darbo pareikalavusius pagrindinių solistų kostiumus. Iš viso dingo maždaug 600 kilogramų svorio krovinys.

„Šeštadienį paaiškėjo, kurios būtent kostiumų dalies trūksta. Teisėsauga informuota, tyrimą vykdo Vokietijos policija, informuota ir Lietuvos policija. Įmanoma, kad nuostolis gali siekti kelis šimtus tūkstančių eurų“, – BNS sakė J. Grickevičius.

Krovinys buvo draustas.