„Žiemos ekranai“ skelbia apie naujas pradžias
Pra­ncū­zų ki­no fes­ti­va­lis „Žie­mos ekra­nai“ jau ke­tu­rio­lik­tą­jį kar­tą pa­kvie­tė su­si­pa­žin­ti su fes­ti­va­lio prog­ra­ma, sve­čiais bei pa­kal­bė­ti apie pra­ncū­ziš­ką kul­tū­rą.

Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani atskleidė, kad šiais metais be pagrindinės programos žiūrovai galės išvysti ir dvi retrospektyvas. Režisieriaus, lyginamo su Alfredu Hitchcock’u, Henri-Georges’o Clouzot filmų retrospektyva bei, aktorės, kuriai pernai būtų suėję 80 metų, Romy Schneider filmų retrospektyva. Festivalio koordinatorė Justė Litinskaitė, paminėjo, kad festivalis bus rodomas dvylikoje Lietuvos miestų.

Pagrindinėje festivalio programoje išvysime itin talentingų kūrėjų, darbus, kurie pelnė tarptautinius apdovanojimus. Tarp jų Antony Cordier‘o „Gasparas vestuvėse“ bei Thomas‘o Lilti filmas „Pirmakursiai“ ir Robyn Sykes‘o „Finalas“, Mikhaëlo Hers‘o filmas „Amanda“sėkmės sulaukęs Venecijos bei Tarptautiniame Tokijo kino festivalyje, o filmo „Malda“ aktorius Anthony Bajon‘as tarptautiniame Berlyno festivalyje yra gavęs „Sidabrinio lokio“ apdovanojimą.

Kaip visuomet, festivalio metu į Lietuvą atvyks kino ir svečių iš Prancūzijos. Šiais metais sulauksime Tom‘o Dinglerio, kuris filme „Guy“ suvaidino dokumentinio filmo kūrėją Gotjė. Šiuo metu aktorius atlieka pagrindinį vaidmenį naujame ir populiariame prancūzų seriale „Planas širdžiai“. Taip pat Dingler’į galime išvysti ir keliuose kituose serialuose. Į Lietuvą atvyksiantis aktorius kasmet vis garsėja Prancūzijoje. Taip pat į Lietuvą atvyks trumpametražio filmo „Mano dama su kamelija“ režisierius ir aktorius Edouardas Montoute. Šis filmas yra vienas iš atidarymo filmų, kurį bendrai kūrė Prancūzijos ir Lietuvos komandos. Festivalio prodiuserė Živilė Gallego papasakojo, jog tai: „filmas apie žmogų, kuris yra ilgai neturėjęs darbo aktorius, nusprendžiantis, jog padarys viską, kad gautų savo svajonių vaidmenį“.

Kas yra toji prancūziška nauja pradžia ir kodėl ji yra užšifruota festivalio šiųmetiniame pavadinime leido susivokti istorikė Sonata Šulcė priminusi, jog garsiausia prancūziška nauja pradžia buvo dar XVIII-ajame amžiuje. Tada Prancūzijoje seną absoliutinę monarchiją pakeitė tuo metu nauja konstitucinė-parlamentinė santvarka. Naujos pradžios mada pasivijo ir LDK didikus, skaitančius prancūziškai ir šia kalba vertusius knygas prancūziškai nekalbančiai visuomenei.

Šiandien prancūzai taip pat nenustoja pasauliui skelbti naujos pradžios madas ir, kaip teigė dizainerė Agnė Kuzmickaitė, lietuviai kasmet turi tą pačią ambiciją pasivyti prancūzų drabužių mados eleganciją. Tačiau įdomu ir tai, kad ne tik prancūziškos drabužių naujos pradžios lietuviams yra aktualios. Pilietinis prancūziškas maištas Lietuvoje tapo madingas ir praeitų metų žiemos sezone, kuomet mokytojai užsibarikadavo Švietimo ministerijoje ir švelniai priartėjo prie revoliucingos prancūzų dvasios, kuri atsispindėjo ir praeitais metais radikaliame bei masiniame maište Paryžiaus gatvės.

Kino salėse taip pat laukiami ir savo gyvenimą tik pradedantys žiūrovai programoje vaikams, žadančioje rimtąją animaciją.

PAGRINDINĖ PROGRAMA:

Luna (Luna)

Luna dirba daržovių ūkyje netoli Montpeljė. Ši šelmiška gražuolė mėgaujasi iš pažiūros puikiu gyvenimu. Dėl savo mylimojo Rubeno ji padarytų viską. Per Rubeno gimtadienį jis, Luna ir būrys draugų prisigeria ir sunkiai sužaloja niekuo dėtą jaunuolį. Po kelių savaičių šis vaikinas netikėtai tampa Lunos gyvenimo dalimi. Mergina pasimetusi, nes jaunuolis jos neatsimena. Ar Luna paklausys sąžinės balso ir priims teisingą sprendimą?

Luna

Luna

Rež. Elsa Diringer

Vaid. Laëtitia Clément, Rod Paradot

(drama, Prancūzija, 2017, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.33)

Gasparas vestuvėse (Gaspard va au mariage)

25-erių Gasparas beveik nebendrauja su savo šeima. Viskas pasikeičia, kai tėvas pakviečia jį į savo vestuves. Gasparas nori namiškiams sudaryti kuo geresnį įspūdį, todėl į vestuves pakviečia nepažįstamąją Laurą, kuri už atlygį sutinka apsimesti jo mergina. Tačiau grįžęs namo, vaikinas sunkiai sutaria su savo ekscentriška šeima, kurios pragyvenimo šaltinis – namų ūkyje įkurtas zoologijos sodas...

Gasparas vestuvėse

Gaspard va au mariage

Rež. Antony Cordier

Vaid. Félix Moati, Laetitia Dosch

(komiška drama, Prancūzija, Belgija, 2017, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.43)

Sofija Antipolis (Sophia Antipolis)

Sofija Antipolis – savotiška vieta Prancūzijoje prie Viduržemio jūros. Po akinančia saule vyrai ir moterys ieško prasmės ir bendravimo, bando pritapti visuomenėje. Filme rodomi iš pažiūros nesusiję įvairių žmonių gyvenimai, tačiau juos visus sujungia tragiškas vienos paauglės likimas.

Sofija Antipolis

Sophia Antipolis

Rež. Vigil Vernier

Vaid. Dewy Kunetz, Sandra Piotoux

(drama, Prancūzija, 2018, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.38)

Amanda (Amanda)

Veiksmas vyksta mūsų dienų Paryžiuje. 24-erių Davidas gyvena šia diena ir nesuka galvos dėl ateities. Jis užsiiminėja pavieniais darbais ir vengia didesnių atsakomybių. Ramų vaikino gyvenimą sudrumsčia tragedija, kai žiauriai nužudoma jo sesuo. Dabar Davidas turi rūpintis savo 7-erių metų dukterėčia Amanda.

Amanda

Amanda

Rež. Mikhaël Hers

Vaid. Vincent Lacoste, Isaure Multrier, Stacy Martin

(drama, Prancūzija, 2018, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.47)

Finalas (La finale)

Verdžių šeima turi nuolatos prižiūrėti Alzhaimerio liga sergantį senelį Rolandą, kuris sunkiai gaudosi aplinkoje ir paliktas vienas visada pridaro kvailysčių. Tai nelabai rūpi jo anūkui JB, kuriam svarbiausia – sudalyvauti Paryžiuje vyksiančiame krepšinio turnyre. Kaip tyčia, šį savaitgalį vaikino tėvai yra išvykę ir liepia sūnui rūpintis seneliu. JB nė už ką nepraleis svarbių varžybų, todėl pasiima senelį kartu. Deja, šioje kelionėje niekas nesiklosto pagal jaunuolio planą...

Finalas

La finale

Rež. Robyn Sykes

Vaid. Thierry Lhermitte, Rayanne Bensetti

(komedija, Prancūzija, Belgija, 2018, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.25)

Besmegenis (Bonhomme)

Lilio priemiestyje gyvenančios poros Merilinos ir Piotro gyvenimo ramybę sudrumsčia avarija, kurioje Piotras patiria stiprią smegenų traumą. Nors vyras atrodo taip pat, jo asmenybė visiškai pasikeičia: dabar Piotras abejingas, neprognozuojamas ir visiškai nevaldo savo seksualinių impulsų. Merilina įsitikinusi, kad jos meilė Piotrą išgelbės. Moteris visą savo laiką paskiria mylimojo lavinimui ir susiduria su daugybe neretai komiškų iššūkių.

Besmegenis

Bonhomme

Rež. Marion Vernoux

Vaid. Nicolas Duvauchelle, Ana Girardot

(komiška drama, Prancūzija, 2018, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.43)

Malda (La prière)

Tomui dvidešimt dveji. Norėdamas įveikti priklausomybę nuo narkotikų, jaunuolis apsigyvena nuošalioje reabilitacijos bendruomenėje. Bendruomenę prižiūri buvę narkomanai, priklausomybė čia gydoma maldomis. Po truputį Tomas supranta, kas yra draugystė, disciplina ir darbas, tikėjimas ir meilė.

Pagrindinio vaidmens atlikėjas Anthony Bajon Tarptautiniame Berlyno filmų festivalyje gavo „Sidabrinio lokio“ apdovanojimą geriausiam aktoriui.

Malda

La prière

Rež. Cédric Kahn

Vaid. Anthony Bajon, Damien Chapelle

(drama, Prancūzija, 2018, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.47)

Važiuojam, jaunuoliai! (Roulez jeunesse)

43-ejų mechanikas Aleksas dirba savo mamos autoservise. Jis sunkvežimiu vežioja pakelėje sugedusius automobilius ir jų vairuotojus. Kartą Aleksui tenka parvežti jauną moterį ir jis praleidžia naktį jos namuose. Ryte moteris kažkur dingsta. Atsibudęs Aleksas name randa tik tris vaikus, o šie net nenutuokia, kur galėtų būti jų mama. Nerūpestingas nebrandaus vyro gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis...

Važiuojam, jaunuoliai!

Roulez Jeunesse

Rež. Julien Guetta

Vaid. Eric Judor, Laure Calamy, Brigitte Roüan

(komedija, Prancūzija, 2018, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.21)

Ulisas ir Mona (Ulysse & Mona)

Ulisas jau prieš kelis metus užbaigė menininko karjerą. Dabar jis gyvena sename dvare prie miško, visiškai atsiskyręs nuo pasaulio. Vienintelis Uliso namiškis – jo šuo. Mona – dvidešimtmetė dailės studentė, Uliso kūrybos gerbėja. Mergina nusprendžia susirasti ekscentriškąjį menininką ir susipažinti su juo artimiau.

Ulisas ir Mona

Ulysse & Mona

Rež. Sébastien Betbeder

Vaid. Manal Issa, Eric Cantona

(drama, Prancūzija, 2018, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.22)

Šviesiaplaukis gyvulys (Bêtes blondes)

Šiame filme yra neįprastų šokiruojančių scenų, todėl jis nerekomenduojamas jaunesnio amžiaus ar silpnesnių nervų žiūrovams.

Fabienas dešimtajame dešimtmetyje buvo ryški televizijos žvaigždė, bet dabar jo šlovė jau seniai išblėsusi. Šiandien Fabienas girtuokliauja. Jis pragyvena iš smulkių vagysčių, beveik nieko neatsimena ir yra visiškai abejingas. Atsitiktinai užklydęs į jauno vyro pašarvojimą, Fabienas neįprastai ramiai reaguoja į šalia negyvėlio kūno padėtą nukirstą galvą. Pradžioje nepaaiškinamas amoralus vyro elgesys po truputį įgauna kitą atspalvį – vis aiškėjanti Fabieno gyvenimo istorija apima praeities nuoskaudas ir nepakeliamą kaltės jausmą...

Šviesiaplaukis gyvulys

Bêtes blondes

Rež. Maxime Matray, Alexia Walter

Vaid. Thomas Scimeca, Youssef Hajdi, Agathe Bonitzer

(komiška drama, Prancūzija, Šveicarija, 2018, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.40)

Pirmakursiai (Première année)

Antuanas jau trečią kartą kartoja pirmąjį medicinos studijų kursą. Jo kursiokas Benžaminas ką tik baigė mokyklą. Pastarasis į mokslus nežiūri labai rimtai, bet šios studijos daug sunkesnės, nei tikėjosi. Vaikinai po truputį susidraugauja ir pradeda kartu ruoštis paskaitoms. Studijose vyksta arši kova dėl išlikimo, studentai neturi laisvo laiko ir yra priversti mokytis naktimis. Abu draugai bando susidoroti su sunkiai įveikiamomis užduotimis, tačiau Antuanas palūžta...

Pirmakursiai

Première année

Rež. Thomas Lilti

Vaid. William Lebghil, Vincent Lacoste

(komiška drama, Prancūzija, 2018, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.32)

Daugiau jokių vakarėlių (La fête est finie)

Dvi nuo heroino priklausomos merginos tą pačią dieną atvyksta į priklausomybių reabilitacijos centrą. Jos tampa neišskiriamomis bičiulėmis. Šis ryšys trukdo sveikimo procesui: maištaujančios draugužės netrukus išmetamos iš gydymo įstaigos. Dabar jos turi stoti į skaudžią akistatą su monotoniška rutina, sekinančia buitimi ir savo vidiniais demonais...

Daugiau jokių vakarėlių

La fête est finie

Rež. Marie Garel-Weiss

Vaid. Zita Hanrot, Clémence Boisnard, Marie Denarnaud

(drama, Prancūzija, 2017, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.33)

Gy (Guy)

Žurnalistas Gotjė iš savo motinos sužino, kad jo tėvas – garsus estrados dainininkas Gy Žiamė. Gy kaip tik iš naujo įrašinėja savo senus šlagerius ir ruošiasi koncertiniam turui. Gotjė kuria dokumentinį filmą apie dainininką: kalbina jį apie šlovingą praeitį, filmuoja atlikėjo kasdieninį gyvenimą ir sugrįžimo gastroles. Tačiau Gy nežino, kad šis jaunas žurnalistas – jo nesantuokinis sūnus...

Gy

Guy

Rež. Alex Lutz

Vaid. Alex Lutz, Tom Dingler, Dani

(komedija, Prancūzija, 2018, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.41)

Popierinės vėliavėlės (Drapeaux de papier)

Vincentui trisdešimt. Vos sulaukęs aštuoniolikos, jaunuolis pateko į kalėjimą. Tik dabar išėjęs į laisvę, vyras neturi nei bendravimo, nei darbo įgūdžių ir šis pasaulis jam atrodo visiškai svetimas. Vincentas apsigyvena pas savo jaunesnę seserį Šarli. Jos gyvenimas paprastas ir nuobodus, mergina sunkiai dirba, kad išgyventų. Brolio atsikraustymas jai sukelia daug problemų, bet Šarli pasiryžusi bet kokia kaina padėti Vincentui. Juk jis yra jos brolis – brolis, kurio neprognozuojami pykčio protrūkiai kelia siaubą ir jai, ir visiems aplinkiniams...

Popierinės vėliavėlės

Drapeaux de papier

Rež. Nathan Ambriosini

Vaid. Guillaume Gouix, Noémie Merlant

(drama, Prancūzija, 2018, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.42)

HENRI-GEORGES’O CLOUZOT FILMŲ RETROSPEKTYVA:

Žmogžudys gyvena dvidešimt pirmajame name (L‘assassin habite au 21)

Siautėja žudikas maniakas, prie visų savo aukų jis palieka vizitinę kortelę su užrašu „P. Duranas“. Žudiko pėdsakai komisarą Vensą nuveda į svečių namus Monmartre. Apsimetęs kunigu, komisaras apsistoja šiame name ir turi išsiaiškinti, kuris jo gyventojas yra žudikas...

Žmogžudys gyvena dvidešimt pirmajame name

L‘assassin habite au 21

Rež. Henri-Georges Clouzot

Vaid. Pierre Fresnay, Suzy Delair, Jean Tissier

(kriminalinis, Prancūzija, 1942, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.24)

Varnas (Le corbeau)

Mažo miestelio gydytojo Žermeno kasdienybę sujaukia laiškų lavina. Šantažistas, pasirašinėjantis Varno vardu, savo laiškuose kaltina daktarą visokiomis piktadarystėmis. Kiti miestelio gyventojai taip pat gauna tokius laiškus. Miestelyje tvyro pavojus, ramybę sujaukia įtarimų šešėlis. Žermenas bandys demaskuoti Varną ir sugrąžinti prarastą pusiausvyrą.

Varnas

Le corbeau

Rež. Henri-Georges Clouzot

Vaid. Pierre Fresnay, Ginette Leclerc

(kriminalinis trileris, Prancūzija, 1943, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.32)

Auksakalių krantinė (Quai des Orfèvres)

Dženė Lamūr – talentinga ir labai ambicinga dainininkė. Įtakingas turtuolis Brinjonas, galintis padėti Dženei kilti karjeros laiptais, pakviečia ją pavakarieniauti. Mergina sutinka nepaisydama savo vyro Moriso priekaištų. Įsitikinęs kad žmona jį išdavė, pavydusis Morisas nuskuba į Brinjono namus, kur randa jį negyvą...

Auksakalių krantinė

Quai des Orfèvres

Rež. Henri-Georges Clouzot

Vaid. Louis Jouvet, Simone Renant, Bernard Blier

(kriminalinis, Prancūzija, 1947, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.46)

Atlygis už baimę (La salaire de la peur)

Centrinės Amerikos kuro bendrovės darbuotojai gauna pasiūlymą sunkvežimiais vežti pavojingą krovinį su nitroglicerinu, kad būtų galima užgesinti gaisrą naftos gręžinyje. Atlygis milžiniškas, kalnų keliai siauri ir klaidūs, krovinys labai pavojingas. Keturi vyrai leidžiasi į ilgą kvapą gniaužiančią kelionę...

Atlygis už baimę

La salaire de la peur

Rež. Henri-Georges Clouzot

Vaid. Yves Montand, Charles Vanel

(nuotykių, trileris, Prancūzija, 1953, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 2.11)

Apsėstieji (Les diaboliques)

Sakoma, kad A. Hičkokas taip pat siekė nusipirkti Boileau-Narcejaco romano „Ta, kurios nebebuvo“ ekranizacijos teises, bet H.-G. Clouzot jį aplenkė. Filmo veiksmas vyksta pensionate, kurio direktorius Mišelis terorizuoja žmoną ir engia meilužę. Abi moterys susimokiusios nužudo Mišelį, bet netikėtai jo lavonas dingsta. Po kelerių metų filmui kraupumo ir populiarumo pridėjo režisieriaus žmonos Veros Clouzot mirtis (ją, kaip ir filme jos suvaidintą direktoriaus žmoną, ištiko širdies smūgis).

Apsėstieji

Les diaboliques

Rež. Henri-Georges Clouzot

Vaid. Simone Signoret, Véra Clouzot, Paul Meurisse

(siaubo, Prancūzija, 1955, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.55)

Įkalintoji (La prisonnière)

Vieno menininko mergina parodoje sužino, kad galerijos direktorius turi iškrypusį polinkį – fotografuoti sadomazochistines scenas. Netrukus ji tampa „kaline“ ir modeliu šių fantazijų realizacijose. Tačiau jos gyvenimo draugui tai labai nepatinka...

Įkalintoji

La prisonnière

Rež. Henri-Georges Clouzot

Vaid. Laurent Terzieff, Elisabeth Wiener, Bernard Fresson

(drama, Prancūzija, Italija, 1967, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.46)

ROMY SCHNEIDER ATMINIMUI:

Tai, kas svarbiausia (Les choses de la vie)

Į penktą dešimtį įkopęs architektas Pieras patenka į avariją. Jis iškrenta iš mašinos ir be sąmonės guli pakelės pievoje. Merdėdamas vyras prisimena savo gyvenimą ir artimus žmones: draugę Elena, kurią norėjo palikti, buvusią žmoną Kateriną ir judviejų sūnų.

Tai, kas svarbiausia

Les choses de la vie

Rež. Claude Sautet

Vaid. Michel Piccoli, Romy Schneider

(drama, Prancūzija, Italija, Šveicarija, 1970, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.29)

Maksas ir metalo prekeiviai (Max et les ferrailleurs)

Policininkas Maksas nori sulaikyti smulkių vagišių grupuotę. Pakeitęs tapatybę, Maksas sukurpia iš pažiūros nepriekaištingą planą pričiupti vagis nusikaltimo vietoje. Jo taikomi metodai kelia klausimų paties policininko moralės atžvilgiu. Deja, Maksas tai suvokia jau per vėlai...

Maksas ir metalo prekeiviai

Max et les ferrailleurs

Rež. Claude Sautet

Vaid. Michel Piccoli, Romy Schneider

(kriminalinis, drama, Prancūzija, Italija, 1971, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.52)

Sezaras ir Rozali (César et Rosalie)

Sezaras – savimi pasitikintis energingas vyras. Jis dirba metalo laužo viršininku ir nestokoja pinigų. Rozali – Sezaro mergina. Judviejų idilę sujaukia menininkas Davidas, buvęs Rozali mylimasis. Rozali ir Davidas tebemyli vienas kitą. Du vyrai varžosi dėl tos pačios moters meilės, ši kova netikėtai juos suartina...

Sezaras ir Rozali

César et Rosalie

Rež. Claude Sautet

Vaid. Yves Montand, Romy Schneider, Sami Frey

(romantinė drama, Prancūzija, Italija, Vokietija, 1972, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.50)

Henri-Georges’o Clouzot „Pragaras“ (L'enfer d'Henri-Georges Clouzot)

1964-aisiais režisierius Henri-Georges’as Clouzot vaidinti savo filme „Pragaras“ pakviečia garsius aktorius Romy Schneider ir Serge’ą Reggiani. Filmo biudžetas neribotas, bet režisieriaus sumanymas neaiškus ir paslaptingas. „Pragaras“ turėjo būti didelis įvykis kino pasaulyje, bet po trijų savaičių filmavimas buvo nutrauktas, o filmuota medžiaga taip ir neišvydo dienos šviesos.

Pusę šimtmečio dulkėję filmo kadrai buvo atrasti iš naujo, įamžinti stulbinantys vaizdai pranoko netgi paties Clouzot lūkesčius. Juose užfiksuota tamsi asmeniška režisieriaus vizija. „Pragaras“ – istorija apie pavydą ir beprotybę, niūri kaip ir prakeiksmas, lydėjęs visą filmavimo procesą. Nagrinėdami šiuos kadrus ir jų užkulisius, nemažai sužinome ir apie Henri-Georges’ą Clouzot – genialų režisierių, turėjusį visišką kūrybinę laisvę, kuri, galbūt, prisidėjo prie tragiško „Pragaro“ likimo.

Romy Schneider dar niekada nebuvo tokia graži ir kvapą gniaužianti, kaip šiame filme. Joks kūrėjas nebuvo taip susiliejęs su savo sukurtais veikėjais, kaip Clouzot „Pragare“.

Šiame dokumentiniame filme iš naujo surinkti „Pragaro“ kadrai, papasakotos nutrūkusio filmavimo aplinkybės ir pagaliau atskleista Clouzot vizija.

Henri-Georges’o Clouzot „Pragaras“

L'enfer d'Henri-Georges Clouzot

Rež. Serge Bromberg, Ruxandra Medrea

Vaid. Romy Schneider, Serge Reggiani, Bérénice Bejo, Jacques Gamblin

(dokumentinis, Prancūzija, 2009, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.34)

PROGRAMA VAIKAMS:

Paveikslas (Le tableau)

Kas nutinka, kai dėl neaiškių priežasčių Dailininkas neužbaigia savo paveikslo? Paveiksle gyvena trijų rūšių veikėjai: visiškai nupiešti Tupenai, ne iki galo nuspalvinti Pafenai ir tik eskizais likę Riofai. Tupenai save laiko viršiausiais. Jie guja iš pilies Pafenus ir suiminėja Riofus. Ramo, Lola ir Plunksna tikisi, kad užbaigdamas paveikslą, Dailininkas galėtų atstatyti taiką jų pasaulyje, todėl išsiruošia jo ieškoti. Kelionėje iškyla daug klausimų: kas atsitiko Dailininkui? Kodėl jis juos apleido? Kodėl jis niokoja savo paveikslus?

Paveikslas

Le tableau

Rež. Jean-François Laguionie

Vaid. Jean Barney, Chloé Berthier

(animacinis, nuotykių, drama, Prancūzija, Belgija, Kanada, 2011, prancūzų k., liet. k. įgarsinimas, 1.16)

Luizės žiema (Louise en hiver)

Kurortiniame miestelyje Bilingene vargšė Luizė pavėluoja į paskutinį vasaros sezono traukinį. Aplinkui nė gyvos dvasios. Oras staiga subjūra, prasideda potvynis ir bangos užlieja miestelį. Dingsta elektra, nebeveikia telefonai, namuose darosi pavojinga. Net Robinzonas Kruzas turėjo daugiau šansų išgyventi negyvenamoje saloje, nei ši trapi senutė, likusi vienui viena apleistame miestelyje. Ji gali neišgyventi žiemos. Bet Luizė neišsigąsta. Ji gamtoje susiranda maisto, pasistato pastogę ir neblogai jaučiasi viena. Ryškūs jaunystės prisiminimai senutei atstoja nuotykius.

Luizės žiema

Louise en hiver

Rež. Jean-François Laguionie

Vaid. Dominique Frot, Jean-François Laguionie

(animacinis, drama, Prancūzija, Kanada, 2016, prancūzų k., liet. k. įgarsinimas, 1.15)

Kino festivalis „Žiemos ekranai“ vyks sausio 24 – vasario 8 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Varėnoje, Ukmergėje, Marijampolėje, Plungėje, Alytuje, Palangoje ir Nidoje.