#VasarosKnyga. Ką skaito Arnoldas Pranckevičius?
Apie sa­vo va­sa­ros ir ne tik skai­ti­nius su LŽ šį­kart da­li­na­si Eu­ro­pos Ko­mi­si­jos at­sto­vy­bės Lie­tu­vo­je va­do­vas Ar­nol­das Pra­ncke­vi­čius.

– Kokia yra įsimintiniausia Jūsų pastaruoju metu skaityta knyga?

– Per pastaruosius keletą metų dvi knygos, kurios man padarė didžiausią įspūdį yra labai skirtingų žanrų – Romaino Gary „Aušros pažadas“, autobiografinis vieno garsiausių prancūzų rašytojų romanas nukeliantis ir į jo vaikystę Vilniuje ir atskleidžiantis jo be galo jautrų santykį su mama, bei garsaus amerikiečių istoriko, su kuriuo teko ne kartą susitikti, Timothy Snyderio „Kruvinos žemės: Europa tarp Hitlerio ir Stalino“, labai įtaigiai paaiškinanti be galo tragišką mūsų Europos regiono istoriją ir kodėl būtent šioje pakankamai nedidelėje teritorijoje įvyko vieni didžiausių pasaulio istorijoje nusikaltimų žmonijai, nuo Holokausto iki Holodomoro iki Stalino represijų. Abi knygos netikėtai tapo asmeniniu išgyvenimu, abiejose atpažinau ir save, ir savo šeimos istoriją. Dabar laukiu galimybės perskaityti puikių vertinimų susilaukusią naujausią T. Snyderio knygą „The Road to Unfreedom: Russia, Europe, America.“

– Kokią knygą rekomenduotumėte su savimi pasiimti keliaujant atostogauti ir kodėl ją verta paskaityti?

– Rekomenduočiau savo gero draugo, šiuo metu mano alma mater Paryžiaus politikos mokslų institute magistro studijas kremtančio Andriaus Kleivos knygą „Kaip veikia Japonija“, pristatytą šių metų Vilniaus knygų mugėje. Andrius šią knygą parašė po metų studijų Japonijoje ir labai subtiliai, be galo gražia kalba, puikiu humoru ir įdomiais pasakojimais atskleidžia mums menkai pažįstamos japonų kultūros ir gyvenimo būdo subtilybes. Puiki knyga atostogoms ar kelionei, net jei nevykstate į Japoniją.

– Ką skaitote šiuo metu?

– Šiuo metu skaitau dvi knygas – praėjusių metų Nobelio literatūros premijos laureato japonų kilmės britų rašytojo Kazuo Ishiguro knygą „Dienos likučiai“ bei šviesios atminties gero bičiulio Leonido Donskio ir Tomo Venclovos dialogų knygą „Optimizmo paieškos pesimizmo amžiuje: Rytų Europos nuojautos ir pranašystės“. Pirmoji nukelia į Dvidešimtojo amžiaus pradžios Europą, įstrigusią tarp dviejų pasaulinių karų, o antroji ieško atsakymo, kas yra tikrasis patriotizmas, pasineria į gilias tėvynės ir Europos paieškas. Abi aktualios šių dienų pasimetimo, nežinomybės, neapibrėžtumo kontekste, Europai ieškant savo identiteto ir sprendžiant dėl savo ateities.