„Roma“ triumfavo BAFTA apdovanojimuose
Srau­ti­nio siun­ti­mo mil­ži­nės „Netf­lix“ ne­spal­vo­tas fil­mas „Ro­ma“ sek­ma­die­nį trium­fa­vo per Bri­tų ki­no ir te­le­vi­zi­jos me­no aka­de­mi­jos (BAF­TA) ap­do­va­no­ji­mų ce­re­mo­ni­ją ir pa­di­di­no vil­tis, kad ši juo­sta pel­nys „Os­ka­rų“, nors ją iš­lei­du­sios kom­pa­ni­jos vers­lo mo­de­lis ke­lia su­si­rū­pi­ni­mą ki­no pra­mo­nei.

Filmas, tapęs režisieriaus Alfonso Cuarono meilės laišku aštuntojo dešimtmečio Meksikui, kur jis praleido vaikystę, pranoko juodojo humoro komediją „Favoritė“ kovoje dėl geriausio filmo ir geriausios režisūros apdovanojimų.

Per tviskančią ceremoniją Karališkojoje Alberto salėje Londone, kur taip pat buvo Kembridžo kunigaikščiai princas Williamas ir Kate, atsiimdamas apdovanojimą A. Cuaronas padėkojo „Netflix“, kad ši „turėjo drąsos“ palaikyti „Romą“. Juostoje vaizduojami pilietiniai neramumai ir visuomenės hierarchija politiškai įtemptu laikotarpiu. Pagrindinis filmo personažas – namų tvarkytoja ir aukle dirbanti Kleo, kurią suvaidino indėnų kilmės aktorė Yalitza Aparicio.

„Roma“ pranoko lūkesčius, tvirtai laimėjusi prieš „Favoritę“, bet pastaroji gavo BAFTA apdovanojimą geriausios aktorės kategorijoje už britų karalienės Onos vaidmenį, sukurtą Olivios Colman. Statulėlė už geriausios antrojo plano aktorės vaidmenį atiteko „Favoritės“ aktorei Rachel Weisz, suvaidinusiai Onos patikėtinę ir meilužę. Filmas, pasakojantis apie vaidingo būdo XVIII šimtmečio karalienę ir jos dvaro intrigas buvo nominuotas 12-ai apdovanojimų ir iš jų pelnė septynis.

45 metų O. Colman dėl geriausios aktorės titulo varžėsi su Glenn Close, suvaidinusia dramoje „The Wife“, taip pat dainininke Lady Gaga, pasirodžiusia muzikinėje melodramoje „Taip gimė žvaigždė“. Šios aktorės varžysis dėl „Oskarų“ per vasario 24-ąją Holivude vyksiančią ceremoniją.

Tuo metu R. Weisz įveikė kitą „Favoritės“ aktorę Emmą Stone, nominuotą toje pačioje kategorijoje. R. Weisz ir E. Stone taip pat turi galimybių laimėti „Oskarus“ po Didžiosios Britanijos kino industrijai labai sėkmingų metų.

„Roma“ varžysis dėl JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimo geriausio filmo kategorijoje. „Netflix“ išleistas filmas buvo pirmąkart nominuotas „Oskarams“, ir tai šią bendrovę iškelia į Holivudo elitinių kino kūrėjų klubą. Internetinė platforma palaipsniui buvo įleista į didžiuosius kino festivalius, bet Holivudas dar nebuvo pakvietęs „Netflix“ ant raudonojo kilimo, kino teatrams varžantis su šia bendrove dėl platinimo teisių. Paskelbus „Oskarų“ nominacijas didieji JAV kino teatrų tinklai AMC ir „Regal“ pareiškė, kad „Roma“ nebus rodoma per jų kasmetinius geriausių filmų pristatymus. Ši juosta buvo rodoma daugiau kaip 900 kino teatrų visame pasaulyje – daugiau negu bet kuris kitas „Netflix“ filmas, tačiau šis rezultatas daug menkesnis už bet kurio įprasto didžiojo Holivudo metų filmo. Be to, „Netflix“ taip ir nepaskelbė, kiek gauta pajamų už parduotus bilietus. Nors „Netflix“ dėjo pastangas pelnyti Holivudo pripažinimą, „Roma“ buvo padaryta prieinama internetu praėjus vos trims savaitėms po filmo premjeros kino teatruose.