„Kristupo Kalėdos“ – nuo „The Beatles“ iki latino
Dai­liai iš­puoš­tos vi­tri­nos, ka­lė­di­nių eg­lu­čių įžie­bi­mas mies­tuo­se, ati­džiai ren­ka­mos do­va­nos ar­ti­mie­siems vis la­biau pri­me­na, jog ar­tė­ja gra­žiau­sios me­tų šven­tės. Spal­vin­gą mu­zi­kos gir­lian­dą su­vė­rė ir Kris­tu­po fes­ti­va­lis, ku­rio ka­lė­di­niai kon­cer­tai pra­si­dės gruo­džio 15-ąją.

Gruodžio 15 dieną pianistė Ieva Dūdaitė kviečia į savo rečitalį, kuriame Amelija iš Monmartro susitiks su Fredericu Chopinu: „Chopino melodijos išdailintos, įsimintinos, puikiai pritaikytos fortepijonui. Drauge Yannas Tiersenas mane, kaip atlikėją, perkelia į kitas erdves: Monmartro gatveles, pilnas akordeono garsų, turgavietes, kalvas, klonius, skliautus... Šį jausmą noriu perduoti ir klausytojams,“ – sako atlikėja.

Baltijos gitarų kvartetas drauge su kontrabosininku Vyčiu Nivinsku ir saksofonininku Remigijumi Rančiu gruodžio 16 dieną surengs žanrų bei stilių įvairove išsiskiriantį koncertą „Barock!“. Nors pavadinimas sufleruoja roko ir baroko dominavimą, per pasirodymą bus galima išgirsti ir flamenko, balkanų, brazilų folko bei džiazo elementų prisodrintų kūrinių.

Dar vienas netikėtas derinys – „The Beatles“ dainos ir F. Shopino Pirmasis koncertas fortepijonui ir orkestrui – laukia gruodžio 28 dieną. Jį savo koncertui pasirinko nenustygstantis, lakios muzikinės fantazijos virtuozas Wojciechas Waleczekas. Jis prisipažįsta mėgstantis iššūkius, tad drauge su kompozitoriumi Kamiliu Pawloskiu ėmėsi aranžuoti grupės „The Beatles“ dainas fortepijonui solo, o F. Shopino koncertą pianistas atliks vienas.

Palydėti paskutines šių metų dienas Kristupo festivalis kviečia koncerte, kuriame šventiniai valsai mainysis su Lotynų Amerikos ritmais, todėl pasijusite tarsi kurorte po palmėmis, o ne žiemiškoje Lietuvos sostinėje. Gruodžio 30 dienos koncerto programa „Naujieji: nuo Štrauso iki latino“ džiugins valsų karaliaus Johano Strausso melodijomis, nuotaikingomis operečių ir miuziklų arijomis, o viską vainikuos aistringi latino ritmai.

Tokia išskirtinė programa gimė bendradarbiaujant su dirigentu, kompozitoriumi Gerardo Estrada Martinezu bei talentingais jaunaisiais solistais – Irina ir Dmitrijumi Muliarčikais.

Gruodžio 15 dieną pianistė Ieva Dūdaitė kviečia į savo rečitalį.