„Eurovizija“ įvardys pirmuosius finalininkus
Šian­dien, ge­gu­žės 8-osios va­ka­rą, per „Eu­ro­vi­zi­jos“ dai­nų kon­kur­so pir­mą­jį pus­fi­na­lį Lie­tu­vos at­sto­vė Ie­va Za­si­maus­kai­tė į sce­ną kils šeš­ta. Kon­kur­są nuo 22.00 val. iš Li­sa­bo­nos tie­sio­giai trans­liuos LRT. Dai­ni­nin­kė tei­gė, kad še­ši – lai­min­gas jos skai­čius. Bū­tent šeš­tuo­ju nu­me­riu Ie­va pa­si­ro­dė ir na­cio­na­li­nės at­ran­kos fi­na­le, kai iš­ko­vo­jo ke­lia­la­pį į di­džią­ją „Eu­ro­vi­zi­ją“.

2018-ųjų „Eurovizija“ nuspalvinta mėlyna spalva, kadangi šių metų tema – vandenynas, tad ir per konkurso atidarymą tradiciškai raudoną kilimą šiemet pakeitė mėlynas. Jau 63-iąjį kartą rengiamas dainų konkursas pirmą kartą vyksta Portugalijos sostinėje Lisabonoje. 43 valstybių atstovai, čia viešintys jau daugiau kaip savaitę, pratinasi prie scenos, pažindinasi su konkurentais ir pačia šalimi.

Mįslė dėl suknelės

Vis dar nėra aišku, kaip Ieva atrodys pasirodydama scenoje, tačiau, jos teigimu, įvaizdis bus visiškai kitoks nei tas, kurį ji pademonstravo per atidarymą žingsniuodama mėlynuoju kilimu. Tiesa, aišku viena, kad suknelė sieks žemę.

Jaudulio Ieva teigė nejaučianti, tačiau moteriškų baimių būta. Viena jų – aukštakulniai. Įprastai tokių batelių neavinti dainininkė šeštadienį juokėsi, kad turi paskutinę naktį išmokti jais vaikščioti.

Komplimentų Ieva jau sulaukė iš „Eurovizijos“ atidarymo vedėjų. Pagyrę, jog atlikėjos pavardė yra viena gražiausių, jie taip pat pridūrė, kad Lietuvos atstovė atrodo nuostabiai. Vedėjai nepraleido progos ir pašmaikštauti. Atkreipę dėmesį į I. Zasimauskaitės dainos „When We're Old“ pavadinimą, klausė, ar atlikėja turi krištolinį burbulą, kurio dėka žino, kas laukia ateityje. Jei taip, ar ji žino „Eurovizijos“ nugalėtojo vardą?

Lisabonoje Ieva neišvengė ir klausimų apie sutuoktinį Marių Kiltinavičių, kuris turėtų pasirodyti ant „Eurovizijos“ scenos. Visiems įdomu, kaip jai pavyko įtikinti vyrą tokiam poelgiui. Pasak Ievos, Marius tai daro dėl jos. „Jis yra labai svarbi mano pasirodymo dalis. Kai aš nugalėjau „Eurovizijos“ atrankoje Lietuvoje, komisijos nariai sakė, kad jo atėjimas į sceną buvo svarbi pergalės dalis. Labai gražu, kad jis tai daro, ypač todėl, kad jis nėra joks aktorius“, – anksčiau kalbėjo Lietuvos atstovė.

Būdama vegetarė Ieva džiaugėsi, kad čia labai skaniai valgo, nes vienas Portugalijoje gyvenantis žmogus jai gamina maistą. Be to, galinti kiekvieną dieną medituoti, nes turi tam atskirą kambarį.

Kintančios prognozės

Nors anksčiau didžiosios Europos lažybų kontoros šių metų „Eurovizijoje“ nematė Ievos Zasimauskaitės tarp favoritų, o portale eurovisionworld.com buvo pateikiama neguodžianti prognozė: lažybininkų manymu, dainos „When We’re Old“ atlikėja pirmajame pusfinalyje bus dešimta, sugriebdama patį paskutinį iš 19 kelialapį į finalą, prognozės keičiasi.

Izraelis, Prancūzija, Australija – muzikos ekspertų nuomone ir lažybų punktų duomenimis, šios šalys turi didžiausią šansą būti finalo trejetuke ir laimėti apie pusę milijardo žiūrovų pritraukiantį muzikinį reginį. Pagal naujausius lažybų kontorų duomenis, finale turėtume išvysti ir Lietuvos atstovę „Eurovizijoje“. Muzikologas Darius Užkuraitis perspėjo, kad lengva nebus – pusfinalyje ji pasirodys tarp favoritėmis laikomų šalių Čekijos ir Izraelio. Viskas pasikeitė po pirmųjų Ievos repeticijų didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje, – ekspertai pakeitė savo pesimistines prognozes į daug palankesnes Lietuvos atstovei.

Sėkmės monetą, kurią, kaip juokavo Ieva, reiktų mesti norint gauti atsakymą, puošia dvi identiškos pusės.

Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovaujanti Ieva pasirūpino išskirtinėmis dovanomis, kurios, anot jos, neturėtų palikti abejingų. Keliuose jos atsivežtuose lagaminuose – ne tik sceniniai drabužiai ir kiti asmeniniai bei pasirodymui būtini daiktai, bet ir suvenyrai – kompaktinės plokštelės, pieštukai ir sėkmę nešančios monetos. Kompaktinėje plokštelėje įrašyta angliška ir lietuviška Ievos dainos „When We're Old“ versija, taip pat ir Jono Nainio-Jovani remiksas bei karaokė versija.

O sėkmės monetą, kurią, kaip juokavo Ieva, reiktų mesti norint gauti atsakymą, puošia dvi identiškos pusės. Tad, bet kokiu atveju, moneta visuomet atsakys „Taip“.

Pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio dalyviai šį vakarą pasirodys tokia tvarka:

1. Azerbaidžanas – Aisel ,“X My Heart“;

2. Islandija – Ari Olafssonas, „Our Choice“;

3. Albanija – Eugentas Bushpepa, „Mall“;

4. Belgija – Sennek, „A Matter of Time“;

5. Čekija – Mikolas Josefas, „Lie to Me“;

6. Lietuva – Ieva Zasimauskaite, „When We’re Old“;

7. Izraelis – Netta, „Toy“;

8. Baltarusija – Aleksejevas, „Forever“;

9. Estija – Elina Nečajeva, „La Forza“;

10. Bulgarija – „Equinox“, „Bones“;

11. Makedonija– Eye Cue, „Lost and Found“;

12. Kroatija – Franka, „Crazy“;

13. Austrija – Cesaris Sampsonas, „Nobody But You“;

14. Graikija – Yianna Terzi, „Oniro Mou“;

15. Suomija – Saara Aalto, „Monsters“;

16. Armėnija – Sevakas Khanagyanas, „Qami“;

17. Šveicarija – „Zibbz“, „Stones“;

18. Airija – Ryanas O'Shaughessy, „Together“;

19. Kipras – Eleni Foureira, „Fuego“.

Antrasis pusfinalis vyks ketvirtadienį, o finalas – šeštadienį, gegužės 12 dieną. Kad jame dalyvautų, I. Zasimauskaitei, per pusfinalį reikia pakliūti į geriausiųjų dešimtuką.