„Balkono seansai“ iškraustys stalčius
Lie­tu­vos mu­zi­kos ir tea­tro aka­de­mi­jo­je (LMTA) pra­de­da­mas nau­jas, lie­tu­viš­ko ki­no mė­gė­jams skir­tas pro­jek­tas – fil­mų per­žiū­rų cik­las „Bal­ko­no sean­sai“.

Šiais metais LMTA Kino ir televizijos katedra mini 25-ąjį įkūrimo gimtadienį. Šia proga inicijuotas filmų peržiūrų ciklas „Balkono seansai“ – kviečiama iš arčiau susipažinti su akademijos kino kūrėjų darbais, kasdienybe ir istorija.

Studentų sukurti darbai vis dažniau patenka į tarptautinius kino festivalius, vis dėlto nemaža dalis studentų filmų tiesiog lieka stalčiuose.

Kino ir televizijos katedrą 1993 metais įkūrė legendinis dokumentinio kino režisierius Henrikas Šablevičius. Jau 25 metus kino meno paslaptimis su studentais dalijasi ne vieną kūrėjų kartą išugdę žinomi Lietuvos režisieriai Algimantas Puipa, Janina Lapinskaitė, Audrius Stonys, Giedrė Beinoriūtė, Vytautas Dambrauskas, operatoriai Ramūnas Greičius, Viktoras Radzevičius, Mantas Šatkus, Algimantas Mikutėnas, garso režisieriai Saulius Urbanavičius, Algirdas Veževičius, Antanas Kučinskas, Vytis Puronas, kino dramaturgai Ramunė Čekuolytė, Raimondas Paškevičius, kritikai Živilė Pipinytė, Rasa Paukštytė.

LMTA studentų sukurti darbai vis dažniau patenka į tarptautinius kino festivalius, vis dėlto nemaža dalis studentų filmų tiesiog lieka stalčiuose.

„Tad „Balkono seansuose“ LMTA studentų sukurti filmai bus labiau matomi ir prieinami visuomenei, o jaunųjų kūrėjų susitikimai su žiūrovais taps neatsiejama profesinio kelio dalimi“, – sakė LMTA mokomosios Kino ir televizijos studijos administratorė Jurga Gluskinienė.

Pirmojo „Balkono seansų“ vakaro metu spalio 27 dieną bus pristatomi ir demonstruojami LMTA absolventų kino režisierių darbai: Andriaus Blaževičiaus „Bergenas“, Linos Lužytės „Jau puiku, tik dar šiek tiek“, Jūratės Samulionytės „Nerutina“, Kristinos Buožytės „Pakeisk plokštelę“. Filmuose žiūrovai išvys ne tik pirmuosius žinomų režisierių karjeros žingsnius, bet ir gerai žinomų aktorių veidus. „Balkono seansas“ nemokamas, peržiūros bus rengiamos kartą per mėnesį.