Sovietų vadovų vilos: prabangus poilsis skurdo šalyje
Iš is­to­ri­jos su­si­da­ro įspū­dis, kad kiek­vie­nas so­vie­tų va­das sa­vo tiks­lu lai­kė pa­sta­ty­ti vi­lą. So­vie­tų Są­jun­gos Ko­mu­nis­tų par­ti­jos Cen­tro ko­mi­te­to ge­ne­ra­li­nių se­kre­to­rių įgei­džiai bu­vo vyk­do­mi ne­gin­či­ja­mai, net jei tai prieš­ta­rau­da­vo svei­kam pro­tui. Tai Jo­si­fo Sta­li­no bun­ke­riai, Mi­chai­lo Gor­ba­čio­vo es­ka­la­to­rius į jū­rą ir ki­tos keis­te­ny­bės, pa­sa­ko­ja fish­ki.net. O tuo me­tu so­vie­tų liau­dis vos ga­lą su ga­lu su­dur­da­vo .

1. Stalino vilos

static.life.ru nuotrauka

static.life.ru nuotrauka

Stalinas savo pavaldume turėjo ne mažiau kaip 20 vilų, išdėstytų po visą šalį. Tarkime ši, Volynės, buvo netoli Kuncevo, šiuo metu Maskvos rajono.

s15.stc.all.kpcdn.net nuotrauka

Ji yra pagarsėjusi pirmiausia dėl to, kad Stalinas čia gyveno po žmonos mirties, vėliau ir pats mirė tarp šio pastato sienų 1953 metais.

Iš pradžių namas buvo vieno aukšto, bet dėl šeimininko kaprizų visą laiką buvo papildomai kas nors pristatoma, tad tie priestatai pakeitė pastato vaizdą.

Stalino įtarumas visiems gerai žinomas. Nė vienas diktatoriaus namas neapsieidavo be bunkerio. Po šia vila taip pat įrengta slėptuvė nuo bombų, net šiandien galinti išgelbėti žmones.

Dar viena vila buvo įrengta prie Ricos ežero, ji taip pat verta dėmesio.

Tuo metu Abchazija buvo populiari Sovietų Sąjungos valdininkų poilsio vieta. Dabar turistai važiuoja ten į ekskursijas. Daug kam norisi žinoti, kur ir kaip atostogaudavo sovietų vadas.

Juolab, kad šiuo metu į vilos teritoriją nedraudžiama patekti, o kur ji yra, žino visi smalsuoliai.

Sovietmečiu vila buvo slaptas objektas, ją akylai saugojo, mat Stalinas bijojo pasikėsinimų. Per tris kilometrus nuo jos net pastatė hidroelektrinę, kuri slaptą rezidenciją aprūpindavo elektra.

Pastato spalva žalia, nes sovietų diktatoriaus nuomone, tokia padėdavo maskuotis. Kiekvieną naktį Stalinas nakvodavo vis kitame miegamajame.

interiorspace.ru nuotrauka

.

interiorspace.ru nuotrauka

.

s12.stc.all.kpcdn.net nuotrauka

.

ekodom-hotels.ru nuotrauka

ekodom-hotels.ru nuotrauka

.

v-georgia.com nuotrauka

v-georgia.com nuotrauka

.

v-georgia.com

v-georgia.com

.

v-georgia.com

v-georgia.com

2. L. Brežnevo vila

i.mycdn.me nuotrauka

i.mycdn.me nuotrauka

Mėgstama sovietų vadovo Leonido Brežnevo vila „Glicinija“ buvo pastatyta kitam vadovui – Nikitai Chruščiovui. Kadangi labai patiko L. Brežnevui, vila buvo praminta „brežnevine“, o po 2000 metų ir „putinine“.

Vila yra Kryme, gyvenvietėje Nižniaja Oreandra, esančioje per septynis kilometrus nuo Jaltos.

s15.stc.all.kpcdn.net nuotrauka

Iš pradžių pastate buvo 14 kambarių. Interjeras – iš raudono medžio ir ąžuolo. Antrame aukšte – erdvi lodžija.

vesti-ukr.com nuotrauka

Vila ir šiandien atrodo puikiai.

zerkalokryma.ru nuotrauka

Nuo vilos iki jūros – tik 60 metrų. Tačiau buvo įrengtas dengtas bei šildomas baseinas, kuriame galima maudytis ir apniukusiu oru.

stejka.com nuotrauka

.

s12.stc.all.kpcdn.net nuotrauka

s12.stc.all.kpcdn.net nuotrauka

3. M. Gorbačiovo vila

defendingrussia.ru nuotrauka

defendingrussia.ru nuotrauka

Vila „Zaria“ Forose, Kryme, sukėlė problemų KGB: mat vieta, pareigūnų nuomone, – tiesiog katastrofiška. Vila matoma tiek iš vandens, tiek iš oro, o aplink – miškas. Visa tai sunkino apsaugos darbą. Tačiau ji tvarkėsi. Apšviesdavo arčiau užklydusių atsitiktinių turistų fotojuosteles, o į poilsiautojų žvilgsnis tenlink pro žiūrovus buvo vertinamas vos ne kaip pasikėsinimas.

doroganamore.ru nuotrauka

Pastatą paskutiniam Sovietų Sąjungos vadovui Michailui Gorbačiovui ten pastatė 1988 metais.

2000.ua nuotrauka

Tai buvo lyg trijų aukštų dvaras su straigtasparnių aikštele ir eskalatoriumi į jūrą. Vilos vidus buvo labai modernus – įrengta kino salė, bilijardinė, sauna.

crimeapoints.ru nuotrauka

Teritorijoje buvo ir teniso kortai. O vilos interjeras stebino prabangumu.

4. N. Chruščiovo vila

delvaneo.ru nuotrauka

delvaneo.ru nuotrauka

Valstybinė N. Chruščiovo vila Picundoje, Abchazijoje, buvo gana populiari vieta. Šis sovietų vadas pradėjo ieškoti teritorijos vilai Abchazijoje ir Kaukaze.

delvaneo.ru nuotrauka

N. Chruščiovas manė, kad vila turi būti ne tik valdininkų poilsio vieta, bet ir pritaikyta priimti aukštus užsienio svečius.

static1.repo.aif.ru nuotrauka

N. Chruščiovo vila turėjo kolonas ir balkonus, iš kurių atsiverdavo geras vaizdas. Buvo privalomas baseinas ir kad baldai būtų „aukšto lygio“.

www.kpu.ua nuotrauka

.