Pradėjo slaptų kriptų paiešką
Šią sa­vai­tę ne­to­li Egip­to pie­ti­nio Luk­so­ro mies­to ar­cheo­lo­gai spe­cia­liu ra­da­ru pra­dė­jo tir­ti fa­rao­no Tu­tan­cha­mo­no ka­pą. Jie vi­lia­si ap­tik­ti dar ne­atras­tų krip­tų.

Senienų apsaugos ministerija teigia, kad kruopštus skenavimas truks savaitę. Tyrėjai sieks patikrinti prielaidą, ar tame kape esama kokių nors slaptų patalpų.

2016 metais atliktas preliminarus kapo skenavimas parodė, kad už laidojimo kriptos galbūt yra dvi slaptos patalpos. Kaip tąsyk minėjo senienų apsaugos ministras Mamdouhas Eldamaty, jose gali būti Tutanchamono šeimos nario kapas, bet atsisakė spėlioti, ar ten galėtų būti palaidota Nefertitė. Ji buvo viena iš faraono Echnatono (Amenhotepo IV) žmonų, bet tikriausiai nebuvo Tutanchamono motina.

Iškilus britų archeologas Nicholas Reevesas spėja, kad Nefertitės amžinojo poilsio vieta gali būti slaptoje kriptoje šalia Tutanchamono kapo. Pasak Arizonos universiteto profesoriaus, faraonas buvo paskubomis palaidotas požeminiame kape, kuris galbūt nebuvo jam skirtas. Tikėtina, kad jaunajam valdovui netikėtai mirus žyniai buvo priversti atverti 10 metų anksčiau mirusios Nefertitės kapą, nes mauzoliejus faraonui dar nebuvo pastatytas.

Tutanchamonas mirė 1324 metais prieš mūsų erą, būdamas 19 metų ir praėjus tik devyneriems metams po įžengimo į sostą. Jo kapą 1922 metais rado britų egiptologas Howardas Carteris.