Vokietijos kariuomenės vadas Volkeris Wiekeris aptars „Vilkų“ įsigijimą
Lie­tu­vo­je tre­čia­die­nį lan­ko­si Vo­kie­ti­jos ka­riuo­me­nės va­das ge­ne­ro­las Vol­ke­ris Wie­ke­ris.

W. Wiekeris Vilniuje aptars saugumo situacijos ir karinio bendradarbiavimo klausimus su prezidente Dalia Grybauskaite, krašto apsaugos viceministru Vytautu Umbrasu ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku, informuoja Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Roberto Dačkaus (lrp.lt nuotrauka)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvoje besilankantį Vokietijos kariuomenės vadą generolą Volkerį Wiekerįapdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi.

Generolas apdovanotas už ypatingus nuopelnus, paramą ir asmeninį indėlį stiprinant Lietuvos saugumą ir dvišalį karinį bendradarbiavimą, informavo Prezidentūra.

„Būdamas didelis Lietuvos draugas, generolas V. Wiekeris pademonstravo išskirtinę lyderystę įgyvendinant NATO sprendimus, kurie yra gyvybiškai svarbūs mūsų valstybės gynybai. Jam vadovaujant Vokietija viena pirmųjų atsiuntė rotacines pajėgas, aktyviai ir gausiai įsitraukė į karines pratybas ir pirmoji suformavo NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje“, – teigiama pranešime.

W. Wiekeris vizito Lietuvoje metu taip pat susitiks su krašto apsaugos viceministru Vytautu Umbrasu ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku, Lankysis Rukloje, kur susitiks su Vokietijos vadovaujamos priešakinių NATO pajėgų bataliono kovinės grupės vadovybe ir kariais.

Vokietija yra viena pagrindinių Lietuvos gynybos sąjungininkių, ginkluotės įsigijimų partnerių. Prieš metus Lietuvoje dislokuota Vokietijos vadovaujama NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė, siekiant stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą regione.

Lietuva iš Vokietijos perka pėstininkų kovos mašinas, savaeiges haubicas, šarvuočius, laivų pabūklus, automatinius šautuvus ir granatsvaidžius. Vokietija taip pat yra daugiausia NATO oro policijos misijų Baltijos šalyse atlikusi valstybė, saugojusi oro erdvę devynis kartus.