Prie Karaliaučiaus modernizuotas Čkalovsko karinis aerodromas
Ru­si­jos Bal­ti­jos ka­ri­nis jū­rų lai­vy­nas tre­čia­die­nį pra­ne­šė, kad ne­to­li Ka­li­ning­ra­do Čka­lovs­ke (vok.Tan­nen­wal­de, liet. Tain­val­dė) pra­ktiš­kai baig­tas mo­der­ni­zuo­ti ka­ri­nio jū­rų lai­vy­no avia­ci­jos ae­rod­ro­mas.

„Baltijos laivyno karinės jūrų aviacijos lėktuvas An-26 sėkmingai pakilo modernizuotu kilimo taku ir vėliau jame nutūpė“, – sakoma pranešime.

„Jis praskrido virš kilimo ir tūpimo tako, kad būtų patikrintos modernios radiotechninės sistemos ir navigacijos įranga“, – pažymima pranešime.

„Universalieji Baltijos laivyno jūrų aviacijos naikintuvai „Sukhoi Su-30SM“ taip pat praskrido virš kilimo tako ir aerodromo“, – dar priduriama pranešime.

„Čkalovsko aerodromo modernizavimas pradėtas 2013-ųjų pabaigoje“, – nurodoma pranešime.

Teigiama, kad aerodrome pakeista takų danga; kilimo ir tūpimo takas pailgintas 500 metrų, ir paaiškinama, kad „dabar jis yra 3100 metrų ilgio, tad (aerodromas) tinka visų tipų lėktuvams“.

Nurodoma, kad pastatyti nauji dispečerinės pastatai, įrengtos naujos lėktuvų stovėjimo aikštelės, šiuolaikinės ryšio priemonės ir elektros energijos tiekimo įranga, drenažo sistemos, naujas apšvietimas ir radiotechninės sistemos.