Prasideda prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2018“
2018 m. ba­lan­džio 9 d. Ge­ne­ro­lo Sil­ves­tro Žu­kaus­ko po­li­go­ne, Pa­bra­dė­je (Šven­čio­nių r.) jau aš­tun­tą kar­tą star­tuos kas­me­ti­nės prieš­tan­ki­nių pa­da­li­nių pra­ty­bos „Me­džio­to­jas“. 

Pratybos vyks iki 2018 m. balandžio 20 d. Jų metu Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų prieštankinių padalinių kariai kartu su NATO priešakinių pajėgų batalionų Lietuvoje ir Latvijoje kariais iš Ispanijos, JAV, Kanados, Kroatijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos vykdys kovinius šaudymus iš prieštankinių ginklų, atnaujins prieštankinių padalinių taktikos žinias, gilins padalinių valdymo įgūdžius, studijuos priešo šarvuotos technikos vienetų taktiką ir naudojamą techniką, dalinsis patirtimi tarpusavyje ir semsis patirties iš ekspertų, atvykusių iš JAV ir Ukrainos.

Pratybose dalyvaus virš 700 karių iš 8 NATO valstybių (Lietuvos, Ispanijos, JAV, Kanados, Kroatijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos). Pirmą kartą šiose pratybose dalyvaus kariai iš Nyderlandų karalystės, Ispanijos, Kroatijos ir Prancūzijos. Taip pat pirmąkart pratybų „Medžiotojas“ istorijoje pratybų dalyviai galės treniruotis oro paramos iškvietimo procedūras. Oro paramą pratybų metu užtikrins Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos, bus naudojami sraigtasparniai Mi-8 ir UH-64 Black Hawk bei du lengvieji atakos lėktuvai L-39.

Šiemet taktikos pratybų metu priešiškų pajėgų „vaidmuo“ atiteko Prancūzijos mechanizuotųjų pėstininkų kuopai iš NATO priešakinių pajėgų bataliono, taigi, tankų „medžiotojai“ savo taikikliuose matys tankus Leclerc ir pėstininkų kovos mašinas VBCI.

.