Panzerkampfwagen Löwe
Ka­rui vis la­biau įsi­šėls­tant, at­si­ra­do po­rei­kis kur­ti su­nkes­nius, ge­riau gink­luo­tus ir šar­vuo­tes­nius tan­kus. Taip 1942 m. pa­va­sa­ry­je Krup­pas pra­dė­jo dirb­ti prie tan­ko, ku­ris tu­rė­jo pa­keis­ti „Tig­rą“.

Naujasis tanko modelis turėjo būti didesnis, sunkesnis iš iki šiol sukurtų ir turėti 10.5cm KwK L/70 ginklą. Šis tankas vėliau gavo „Panzerkampfwagen VII“ pavadinimą, kuris vėliau meiliai pradėtas vadinti „Löwe“ („Liūtas“) vardu.

Tanko prototipas turėjo sverti net 90 tonų ir turėti 120mm storio priekinį šarvą. Tanko projektuotojai planavo sukurti dvi šio tanko versijas – lengvąjį (vadintas „Lion“): 100mm priekinis šarvas, 76 tonų svoris ir sunkųjį: 120mm priekinis šarvas ir 90 tonų svoris. Vėliau sunkiojo tanko varianto sistema buvo sėkmingai panaudota kuriant „Tigrą II“ („Konigstiger“) tanką.

Tanko projektavimas buvo nutrauktas 1942 m. pabaigoje (beje, A. Hitleris buvo įsakęs nutraukti lengvojo tanko varianto kūrimo darbus ir visą dėmesį skirti sunkiajam variantui), kai buvo pradėtas kurti kur kas, kaip tuo metu atrodė, pranašesnis tankas „Panzerkampfwagen VII MAUS“. Visgi, numatyta, kad „Liūto“ – sunkiojo varianto greitis bus 23km/h, o lengvojo 27km/h. Na, skirtumas labai jau mažas… Abiejų tankų įgulą sudarė 5 žmonės.

technikosistorija.lt