Pajūrį sudrebino haubicų griausmas
Pa­sta­rą­sias ke­lias die­nas pa­ma­ry­je ga­li­ma iš­girs­ti tar­si per­kū­ną iš gied­ro dan­gaus: Bri­ga­dos ge­ne­ro­lo Po­vi­lo Ple­cha­vi­čiaus ka­ri­nia­me po­li­go­ne Kai­riuo­se vyks­ta ko­vi­nio šau­dy­mo tarp­tau­ti­nės pra­ty­bos „Ug­ni­nis griaus­mas 2018“.

Pačios pratybos į pamarį persikėlė tik užvakar: prieš tai, nuo gegužės 14 d., jos vyko Pabradės ir Gaižiūnų poligonuose. Oficialiai visas pratybų ciklas baigsis gegužės 25 d.

Kairių poligone trečiadienį buvo atliekamas kovinis šaudymas į jūroje esančius taikinius. Kaip portalui lzinios.lt sakė pamario gyventojai, garsas buvo girdėti net Ventės rage.

Ugnies uždavinius vykdė brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai su 105 mm haubicomis M50, Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono artlerijos baterija su saveigėmis haubicomis PzH2000 ir JAV Jūrų pėstininkų artlerijos baterija su 155 mm haubicomis M777.

Pratybose Kairių poligone apsilankęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis turėjo progą iššauti iš haubicos M50 pirmąjį šūvį ir pagal tradiciją atsigerti paraku kvepiančio vandens iš šovinio tūtos. Šiomis haubicomis buvo šaudoma į taikinius jūroje, esančius už 9 km.

„Puikus jausmas. Pirmas šūvis. Džiugu matyti motyvuotus mūsų karius, techniką, gerus rezultatus pratybų. Lyderiaujant Lietuvai šiose pratybose taip pat dalyvauja sąjungininkai iš 9 užsienio valstybių: Vokietijos, JAV, Kanados, Olandijos, Kroatijos, Prancūzijos ir kt. Stebėtojų teisėmis – latviai, portugalai.

Tai yra labai svarbu, nes tokio masto pratybų ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse nėra buvę. Ciklas tęsiasi jau nuo gegužės vidurio ir baigsis mėnesio pabaigoje“, – teigė ministras.

Anot jo, artilerijos pratybos atitinka šalies kariuomenės tikslus: judėti, reaguoti – greičiau, šauti – toliau.

„Kalbame apie naują mūsų kariuomenės lygį. Tarptautinės pratybos su sąjungininkais svarbios, nes taip keliamas mūsų kariuomenės pajėgumų, pasiruošimo lygis. Kitas dalykas – stiprinama tarpusavio sąveika su sąjungininkais.

Esame ne vieni. Bendradarbiavimas, bendras darbas leidžia tobulėti. Kartu tai ir atgrasymo priemonė parodant, kad Lietuvos, Latvijos, Estijos kariuomenės kartu su sąjungininkais yra stiprios“, – komentavo R. Karoblis.

Bene įspūdingiausiai pratybose Kairių poligone atrodė vokiškų savaeigių haubicų PzH2000 šūviai: šie pabūklai naikino net už 14 km jūroje esančius taikinius.

..