Lietuva ragina ES jungtis prie JAV, skelbiančių sankcijas Rusijai už pagalbą Damaskui
Už­sie­nio rei­ka­lų mi­nis­tras Li­nas Lin­ke­vi­čius pir­ma­die­nį par­agi­no Eu­ro­pos Są­jun­gą (ES) jung­tis prie Jung­ti­nių Vals­ti­jų, skel­bian­čių sank­ci­jas Ru­si­jai už pa­gal­bą Da­mas­ko re­ži­mui.

Tokią poziciją jis išsakė ES užsienio reikalų ministrų posėdyje Briuselyje, kur buvo aptarta balandžio 8 dienos cheminė ataka Dumos mieste Sirijoje.

JAV, Prancūzija ir Jungtinė Karalystė į šią ataką atsakė bombarduodamos su cheminiu ginklo vystymu siejamus taškus Sirijoje.

Vašingtonas taip pat rengiasi paskelbti naujas sankcijas Rusijos įmonėms, aprūpinančioms Basharo al Assado režimą.

Pasak L. Linkevičiaus, „transatlantinis koordinavimas šiuo požiūriu yra būtinas“.

„Tokiu atveju visa tai veiktų žymiai efektyviau. Mes irgi turėtume nagrinėti tai, kam rengasi Jungtinės Amerikos Valstijos“, – BNS telefonu iš Briuselio sakė ministras.

Pasak jo, Vakarų politikai turi užkardyti kelią rusų oligarchams plauti pinigus jų šalyse. Ministro teigimu, šiuo metu oligarchų veikimas ES teritorijoje yra nestabdomas.

L. Linkevičius taip pat sakė, kad ES ministrai pirmadienį aptarė galimybę dėl ekonominių sankcijų Rusijai pratęsimo spręsti kas metus. Šios sankcijos 2014 metais buvo paskelbtos reaguojant į Maskvos vaidmenį konflikte Ukrainoje ir dabar yra pratęsiamos kas pusmetį.

„Niekur nematome pažangos – nei Ukrainoje, nei po įvykio Solsberyje, nei po atakos Sirijoje. Turime pasidaryti išvadas“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Baltieji rūmai pirmadienį paskelbė, kad JAV pareigūnai sprendimą dėl naujų sankcijų Rusijai priims artimiausiu metu.