Danijos premjeras: būdami čia giname ne tik Baltijos šalis, bet ir save
Vyk­dy­da­mi oro po­li­ci­jos mi­si­ją Bal­ti­jos ša­ly­se da­nai ne tik gi­na jas, bet sau­go ir sa­ve, tei­gia pir­ma­die­nį Lie­tu­vo­je vie­šė­jęs Da­ni­jos prem­je­ras Lar­sas Lok­ke Ras­mus­se­nas.

„Būdami čia giname ne tik tris Baltijos šalis, bet giname ir save“, – Aviacijos bazėje Šiauliuose žurnalistams sakė savo šalies karius aplankęs ministras pirmininkas.

Jis pabrėžė, kad Danijos kariai jau šeštą kartą atvyko į oro policijos misiją Baltijos šalyse.

Su Danijos premjeru susitikusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaiskė savo ruožtu teigė, kad nenuspėjamas, agresyvus ir atvirai prieš Vakarus nukreiptas priešiškas Rusijos elgesys kelia realią karinę grėsmę ir regiono, ir visos Europos saugumui.

Anot jos, tai itin aiškiai pademonstruota per karines pratybas „Zapad 2017“, kai išbandyti agresyvūs puolamieji scenarijai prieš NATO.

Prezidentės teigimu, šiandien vienas esminių uždavinių NATO – greitas ir efektyvus karinis Aljansas, gebantis operatyviai persijungti į plataus masto kolektyvinės gynybos operacijas.

Šalies vadovė tvirtino, jog tam būtina parengti Baltijos šalių pastiprinimo strategiją, užkirsti kelią galimai regiono karinei izoliacijai, užtikrinti regioninę oro gynybą ir įvykdyti Aljanso vadaviečių reformą.