Vilniaus šiukšlių krizė virsta diplomatiniu skandalu?
Sei­mo na­rys Li­nas Bal­sys šian­dien so­cia­li­nia­me tink­le pra­ne­šė, kad Mol­do­vos am­ba­sa­do­rius Serg­hei Mi­hov pla­nuo­ja teik­ti no­tą Lie­tu­vai, jei ne­bus iš­vež­tos am­ba­sa­do­je esan­čios šiukš­lės.

Vilniaus miestui pertvarkius šiukšlių išvežimo tvarką ir vykstant perėjimui nuo senosios sistemos prie naujosios, socialiniuose tinkluose per kelias pastarąsias savaites plito sprogstančių nuo turinio šiukšlių konteinerių nuotraukos.

Seimo narys Linas Balsys savo „Facebook“ puslapyje pasidalino informacija, kad šiukšlių problema neaplenkė ir Moldovos ambasados: „Šiandien nuo pat ankstyvo ryto jungtiniame Seimo Aplinkos apsaugos ir Sveikatos reikalų komitetų posėdyje nagrinėjome atliekų krizės Vilniuje klausimą. Krizė, pasak Vilniaus miesto savivaldybės atstovų, stabilizuota, bet dar tikrai neišspręsta. Tą akivaizdžiai rodo ir šiandien mane pasiekiantys skundai. Vienas jų – Moldovos Respublikos ambasadoje susikaupusios atliekos – gali išvirsti į tarptautinį skandalą.“

Linas Balsys / Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Seimo narys taip pat pasidalino savo raštu Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui dėl atliekų Moldovos ambasadoje. „Ambasados administracija tikina, kad susikaupusios atliekos yra neišvežamos jau tris savaites, ambasados teritorijoje jaučiamas dvokas. Buvau informuotas, kad artimiausiu metu nepasikeitus situacijai Moldovos Respublikos ambasadorius J. E. Mihov planuoja teikti notą Lietuvai“, – rašoma Lino Balsio rašte.

LŽ paskambino į Moldovos ambasadą ir pasiteiravo, kokia šiuo metu situacija. Diplomatai sutriko išgirdę klausimą apie šiukšles ir nustebo šios informacijos sklaida. Vis dėlto ambasada patikino, kad jie pasikalbėjo su Vilniaus atstovais, kad viskas bus gerai.

„Na taip, buvo tokia problema, bet šiandien čia atkeliavo žmonės ir pažadėjo viską surinkti“, – teigė ambasados atstovas, tačiau dar trečiadienio pavakary šiukšlės nebuvo išvežtos.