Viktoras Uspaskichas dovanoja, o Vilniaus meras remia Kremliaus dainorėlius
Bir­že­lio 9-ąją Vin­gio par­ke vyk­sian­čio­je Ru­sų kul­tū­ros šven­tė­je kon­cer­tuos ke­le­tas at­li­kė­jų iš Ru­si­jos. Dvie­jų jų pa­si­ro­dy­mas su­kė­lė klau­si­mų, nes vie­nas dai­ni­nin­kas ne kar­tą kon­cer­ta­vo Ru­si­jos oku­puo­ta­me Kry­me, ki­tas aiš­ki­na, kad šis pu­sia­sa­lis vi­sa­da bu­vo ru­sų, gai­li­si dėl SSRS griū­ties.

Vilniaus miesto rusų nevyriausybinės organizacijos po kelių savaičių sostinėje rengia tradicinę Rusų kultūros šventę. Joje žadamos pramogos ir linksmybės, koncertas, kuriame dalyvaus rusų profesionalų bei mėgėjų kolektyvai, taip pat keli atlikėjai iš Rusijos.

Į šventę atvyks Rusijos liaudies artistas Olegas Pogudinas./OperaAndBallet.com nuotrauka

Į šventę atvyks Rusijos liaudies artistas Olegas Pogudinas. Pastaraisiais metais jis ne kartą koncertavo Rusijos okupuotame Kryme. Kaip nurodo renginio organizatoriai, buvęs parlamentaras, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas šventei dovanoja dainininko Viktoro Saltykovo koncertą. Šis atlikėjas viešai yra išsakęs savo nuomonę, kad „Krymas visada buvo mūsų“, gailėjęsis dėl SSRS griūties ir su nostalgija prisimenantis sovietmetį.

Šių atlikėjų koncertas Vilniuje sukėlė klausimų žurnalistui Andriui Tapinui.

„Birželį Vilniuje vyks tradicinė Rusų kultūros diena. Viskas OK – Vilnius tolerantiškas multikultūrinis miestas ir mūsų tautinės mažumos galėtų kad ir kiekvieną vasaros savaitgalį daryti savo kultūros dienas. Bus daug Rusijos trikolorų, keliasdešimt veikėjų su Putino portretais ant pilvų, o įžūlesni dabinsis uždrausta sovietine simbolika, tuos paprotins pareigūnai ir viskas OK.

Bet va, negali organizatoriai ir Rusijos ambasada nepapainioti kultūros ir politikos. Na, organiškai negali, – feisbuke rašo A. Tapinas. – Vienas atlikėjas – O. Pogudinas – pernai dėjo koncertinį turą okupuotame Kryme. Pervažiavo nuo Sevastopolio iki Jaltos. Kitas – V. Saltykovas – dar geresnis. Viešai baisisi tuo, kad sugriuvo Sovietų Sąjunga ir respublikos buvo paleistos. „Krymą praradau prieš 25 metus ir tik dabar atgavau“, „Krymas visada istoriškai buvo mūsų. Ir Ukraina buvo mūsų. Mes priklausėm vienas kitam, o dabar ukrainiečiai manęs klausia – ką jūs ten darote? Aš manau, kad tai neteisinga“, „Šiandien Ukraina prieš Rusiją, esu tikras, kad po metų visi kels rankas, kad draugaukime su Rusija“.

Geruliai atvažiuoja Krymą atgavę. Renginio partneris – Vilniaus miesto savivaldybė. Remigijau Šimašiau, gal iš tikrųjų be reikalo tokią šalį sugriovėm?“.

Pernai LŽ iš Rusijos dienos Vingio parke transliavo tiesiogiai. Įrašą galite pamatyti čia:

.