Troleibusų vairuotojai taps policininkais
Vil­niaus tro­lei­bu­suo­se įdieg­ti vaiz­do re­gis­tra­to­riai fik­suos pa­žei­dė­jus, va­žiuo­jan­čius tik tro­lei­bu­sams ir au­to­bu­sams skir­ta eis­mo juo­sta.

Kaip pranešė Vilniaus savivaldybė, vaizdo registratoriai fiksuos automobilius tose vietose, kur vadinamosios A eismo juostos nepažymėtos 4+ simboliu, leidžiančiu važiuoti automobiliams su keturiais ar daugiau keleivių.

Pilotinio projekto kameros sumontuotos ant priekinių transporto stiklų 6, 10 ir 17 maršrutuose. Šie maršrutai driekiasi centrinėmis miesto gatvėmis, arba juose itin intensyvus eismas.

Kameromis užfiksuota informacija apie „A“ eismo juosta neteisėtai važiuojančius vairuotojus perduodama Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnams, jie jau nubaudė ne vieną vairuotoją.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas sako, kad policija patenkinta, kaip kartu su savivaldybe sprendžiamos eismo priežiūros saugumo bei bendros viešojo saugumo problemos.

„Tam labai pasitarnauja ir viešajame transporte sumontuota, ir mieste naujai įrengta vaizdo stebėjimo kamerų sistema“, – teigia S. Gagas.

Kaip sako savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, programinę įrangą šiam įrankiui sukūrė „Code4Vilnius“ iniciatyvos savanoriai, kad sistema galėtų būti naudojama, taip pat prireikė ilgo derinimo ministerijose.

Vilniaus mieste šiuo metu veikia daugiau kaip 100 naujų modernių miesto stebėjimo kamerų, dar 13 eismą stebi iš troleibusų.

Vaizdo stebėjimo viešajame transporte sistemą ketinama plėsti.