Tragiško eismo įvykio vaizdo įrašas: policija reagavo teisingai
Au­to­mo­bi­liui BMW ban­dant pa­bėg­ti nuo po­li­ci­jos par­ei­gū­nų ir at­si­tren­kus į stul­pą, trys žmo­nės žu­vo, o dar du bu­vo su­ža­lo­ti. So­cia­li­nia­me tink­le dėl šio tra­giš­ko įvy­kio už­vi­rė dis­ku­si­jos, ar rei­kė­jo vy­tis sprun­kan­čiuo­sius.

„Neatsakingas elgesys ir didelis greitis šiąnakt Kaune pareikalavo trijų žmonių gyvybių, kai pareigūnų reikalavimui sustoti nepakluso BMW vairuotojas“, – socialiniame tinkle „Facebook“ šiandien, sausio 30 dieną, pranešė Lietuvos policija. Pagal pateiktą informaciją pirminiais duomenimis, vairuotojas ir keleiviai nebuvo prisisegę saugos diržų, neišsiskleidė ir oro pagalvės.

Policija savo pranešime pažymėjo: „O dabar skaičius, kuris šokiruoja – 331. Tiek atvejų fiksuota pernai, kuomet vairuotojai nestojo stabdomi pareigūnų.“

Prie kito policijos pranešimo pridėtas vaizdo įrašas iš tragiško šios nakties eismo įvykio Kaune.

Socialiniame tinkle užvirė diskusijos, ar reikėjo vytis sprunkančiuosius. Vis dėlto daugelis komentarų, savo nuomonę reiškiantys prie policijos pranešimų apie šį tragišką įvykį, palaiko policiją.

„Nesuprantu, kaip dar drįsta kažkas kaltinti policininkus, kad vijosi ir dėl to atsitrenkė į stulpą. Akivaizdu, jei ir policija nebūtų važiavusi iš paskos (nors jie taip nurūko, kad nesimatė jų išvis, turbūt patys net nepastebėjo, kad juos stabdo), vis tiek jų kelionė būtų pasibaigusi į bet kurį stulpą ar medį. Dar gerai, kad neužmušė nieko dėtų žmonių... Aišku, gaila užgesusių jaunų gyvybių, bet patys pasirinko tokią baigtį“, – šis komentaras sulaukė beveik tūkstantį palaikymo ženklų.

Kiti komentatoriai piktinasi, kaip šis didele nelaime pasibaigęs eismo įvykis pateikiamas žiniasklaidoje. Mat pasirodė tokios antraštės, kaip „Ar policijai buvo būtina vytis gyvybes nusinešusį BMW?“

Dalis komentatorių ir socialiniame tinkle užduoda tokius klausimus: „kodėl apskritai stabdo“, „kodėl vejasi“, „kodėl vyksta tie reidai“ ir panašiai.

Siūlo atsikvošėti

Ekonomistas Gitanas Nausėda svarstė: „Tragiško įvykio Kaune komentatoriai patarinėja, kad pareigūnai neturėtų persekioti nuo jų dideliu greičiu bėgančių eismo taisyklių pažeidėjų arba automobilių vagių. Darytina išvada, kad reikėtų vytis tik tuos, kurie bėga nuo policijos leistinu 50 km/h greičiu...“

Jis pasidalijo vienu prisiminimu. „Kažkada išsirengiau pabėgioti kroso Vingio parke ir grįždamas Čiurlionio gatvės tiltu tapau įdomaus reginio liudininku. Geležinio Vilko gatve milžinišku greičiu skriejo motociklininkas. Apačioje stovėjęs policijos ekipažas netruko sureaguoti – iš automobilio iššokęs policininkas ištiesė lazdelę, stabdydamas ne juokais įsibėgėjusį jaunuolį. Atrodė, kad viskas taip ir pasibaigs, tačiau tik ne tą kartą – motociklininkas beveik pristabdė, tuomet atkišo policininkui vidurinį pirštą ir ramiai nurūko tolyn. Policininkas užėmė parengties poziciją, ketindamas šokti į automobilį, tačiau tuomet akimirką susimąstė, apsižvalgė, nusispjovė ir vėl nukreipė akis į tolį. Matyt, pagalvojo, kad mieste dviejų ratų aparatas turi privalumų, palyginti su keturračiu“, – pasakojo G. Nausėda.

G. Nausėda klausė: „Atrodo, kad kai kuriems komentatoriams norėtųsi, kad kelių policijos ekipažai nebetrikdytų saugaus eismo taip, kaip jie iškreiptai įsivaizduoja. O gal visgi atsikvošėkime?“

Žuvusi mama – gerai žinoma vaiko teisių specialistams

Trečiadienio naktį automobilio avarijoje Kaune žuvusi moteris yra šešių vaikų mama, ji buvo įtraukta į socialinės rizikos asmenų sąrašą, šeima – gerai žinoma vaiko teisių specialistams.

„Pastaruoju metu su ja gyveno ir augo trys ikimokyklinio amžiaus vaikai – du berniukai ir mergaitė. Jauniausias iš jų gimęs 2016 metais. Iš trijų vyriausiųjų vienas vaikas gyvena su tėvu, o kiti du – globėjų žinioje“, – BNS nurodė Kauno savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Eglė Andriuškienė.

Jos duomenimis, žuvusi moteris po paskutinio vaiko gimimo buvo apgyvendinta Kauno kartų namuose, iš kurių į socialinį būstą išsikraustė prieš du mėnesius.

Du jauniausi moters vaikai anksčiau taip pat buvo iš jos paimti, tačiau pastebėjus teigiamus elgesio pokyčius moteriai grąžinti.

„Sesutė su jauniausiu broliuku nelaimės metu buvo namuose, o vyresnis brolis – paliktas savaitiniame darželyje. Šiuo metu visi trys mažyliai yra Kauno klinikinėje ligoninėje, kur praleis iki 7 dienų. Vaikų gerovės centro „Pastogė“ darbuotojai intensyviai ieško globėjų šeimos, kuri priimtų savo žinion visus tris vaikučius, nes jau šiai akimirkai jie patyrė didžiulį išgąstį, tad specialistai daro viską, kad ateityje vaikams streso būtų kiek įmanoma mažiau“, – sakė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Avarija, kurioje trys žmonės žuvo, o dar du buvo sužaloti, įvyko automobiliui BMW bandant pabėgti nuo policijos pareigūnų. Apie 3.20 val. Nuokalnės gatvėje policijos pareigūnams nestojęs stabdomas automobilis po kelių minučių rastas prieš įvažiuojant į Šiaurės prospekto ir S. Žukausko gatvių žiedinę sankryžą, mašina buvo atsitrenkusi į stulpą.

Atvykę greitosios pagalbos darbuotojai 22 metų vairuotojui ir dviem keleiviams – priekyje sėdėjusiam 20 metų vaikinui ir gale sėdėjusiai 29-erių metų moteriai – konstatavo mirtį. Dar du keleiviai – 22 metų gale sėdėjusi mergina ir jos bendraamžis – sunkios būklės išvežti į ligoninę, jų būklė stabili, pavojaus gyvybei nėra.

Policijos duomenimis, automobilis lėkė itin dideliu greičiu, o juo vykę asmenys nebuvo prisisegę saugos diržų, nesuveikė oro pagalvės.