Telšių meras pareiškė liekąs Darbo partijoje
Prieš sa­vai­tę apie pa­si­trau­ki­mą iš Dar­bo par­ti­jos pra­ne­šęs Tel­šių me­ras Pe­tras Kui­zi­nas per­si­gal­vo­jo ir grįž­ta į šią par­ti­ją.

„Visi darome klaidų. Tačiau svarbiausia iš jų pasimokyti ir nebekartoti. Sprendimas pasitraukti buvo skubotas. Bet susirinkę įvertinome taip pasielgti paskatinusias priežastis ir džiaugiamės suradę bendrus sprendimus. Aš tvirtai nusprendžiau likti su savo komanda. Tikiu, kad su ja galiu nuveikti tikrai daug“, – Darbo partijos pranešime sako P. Kuizinas.

Laikraštis „Kalvotoji Žemaitija“ skelbė, kad trauktis iš „darbiečių“ gretų meras nusprendė dėl pasikeitimų vadovybėje, į partijos pirmininkus sugrįžus Viktorui Uspaskichui.

„Po Seimo rinkimų partijos pirmininke išrinkus Živilę Pinskuvienę, jaučiau, kad ateina šviežio oro gurkšnis. Bet sugrįžus Viktorui Uspaskichui, tas šviežio oro gurkšnis išgaravo“, – sakė P. Kuizinas.

P. Kuizinas kritikavo sprendimą nerengti tiesioginių pirmininko rinkimų. Pasak pranešimo, V. Uspaskich tiesioginių rinkimų idėją palaiko ir klausimą pasiūlė įtraukti į artimiausią Darbo partijos Tarybą.

„Palaikau šią iniciatyvą ir rudenį partija tikrai gali organizuoti tiesioginius partijos pirmininko rinkimus“, – teigia „darbiečių“ lyderis.

Šių metų balandį V. Uspaskichas beveik vienbalsiai išrinktas Darbo partijos pirmininku: jo kandidatūrą palaikė 408 „darbiečiai“, prieš balsavo vienas, susilaikė – du nariai.

V. Uspaskichas Darbo partiją įkūrė 2003 metais ir su nedidele pertrauka jai vadovavo iki 2013 metų.

Teismas tuo metu nagrinėjo Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ bylą. V. Uspaskichas joje pripažintas kaltu dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo.

2015 metais V. Uspaskichas paskelbė iš viso paliekantis partiją bei aktyvią politiką, bet pernai grįžo į partiją.