Tautininkų eitynėse skandavo „Lietuva – lietuviams“
Į tau­ti­nin­kų ei­ty­nes sek­ma­die­nio pa­va­ka­rę sos­ti­nės Ka­ted­ros aikš­tė­je su­si­rin­ko apie tūks­tan­tis žmo­nių. 

Jų dalyviai skandavo kritikuojamą šūkį „Lietuva – lietuviams“, nešė plakatą su užrašu „Lietuva – lietuviams“ trispalvės fone, Lietuvos valstybės ir istorines, Ukrainos, Latvijos, Estijos vėliavas, audeklus su užrašu „Astravui – ne“.

Būtent dėl šūkio „Lietuva – lietuviams“ eitynės susilaukia kritikos kaip nacionalistinės.

Nuo Katedros aikštės dalyviai žygiavo į Lukiškių aikštę, kur vyko trumpas mitingas.

Pirmose gretose ėjo Kovo 11-osios Akto signatarai Audrius Butkevičius, Vidmantė Jasukaitytė, eksparlamentaras Gedminas Jakavonis, kartu su jais kurį laiką žygiavo, žydų kilmės vilnietis Danielius Lupshitzas, apsigobęs Izraelio vėliava. Jis drauge su visais laikė plakatą „Lietuva – lietuviams“.

Tarp akcijos dalyvių buvo matyti ir europarlamentaras Valentinas Mazuronis. Seimo narys „tvarkietis“ Juozas Imbrasas eitynių dalyvius lydėjo eidamas šalia šaligatviu.

Signataras Romas Gudaitis teigė atėjęs į tautininkų rengiamas eitynes, nes yra su tais, „kurie už lietuvių kalbą, už mūsų tautines vertybes, nacionalinę kultūrą, už tai, kad realiai būtų sutvarkytas Gedimino kalnas, o ne būtų remiamasi kvailais projektais, už tai, kad Lukiškių aikštė būtų atkurta“.

„Manau, kad čia yra daug tokių žmonių, ir gera būti su jais“, – BNS sakė jis.

Rašytojas ir signataras teigė, kad tai pirmiausia solidarumo eitynės.

„Man norėtųsi, kad tokia manisfestacija vyktų pagal mūsų tautines tradicijas, kad atspindėtų tą nuotaiką, kurią jaučiame savo valstybės atkūrimo dieną ir kad viskas praeitų gražiai. Manau, kad turime teisę į manifestacijas, ir niekas negali mums nurodinėti, kaip burtis“, – sakė jis.

Akcijoje dalyvavęs 21 metų kaunietis Ignas teigė atėjęs, nes nori kuo labiau pajusti šventinę nuotaiką.

„Esu labai patriotiškas žmogus ir man norisi, kaip galima daugiau paminėti šitą šventę. Manau, kad ir kokie čia šūkiai yra, tai dalis mūsų Lietuvos. Vieni švenčia vienaip, kiti – kitaip, ir reikia leisti, nes esame laisva šalis“, – BNS sakė vaikinas.

Eitynių dalyviams skanduojant „Lietuva – lietuviams“, juos Gedimino prospekte su nedideliu plakatu ir lietuviškai skanduodamas „Lietuva – visiems“ pasitiko ekvadorietis Fabianas.

„Lietuvoje gyvenu kelerius metus, tai puiki šalis, aš žinau, kad šitie žmonės neatspindi vyraujančių čia nuotaikų“, – vaikinas tvirtino žurnalistams.

Lukiškių aikštėje akcijos dalyviai skaitė Lietuvos Konstituciją ir apgailestavo, kad kai kurios jos nuostatos, anot jų, neveikia.

„Jeigu suverenas priklauso tautai, tai kodėl viskas daroma, kad neįvyktų referendumai, kurie kyla iš tautos?“ – klausė Kovo 11-osios Akto signataras Audrius Rudys.

Tautininkai, tautinis jaunimas įprastai kasmet rengia alternatyvias oficialiosioms Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios eitynes. Jos sulaukia kritikos dėl nacionalistinių šūkių.