STT tiria „Dzūkijos vandenų“ nusikalstamas veikas
Dėl įta­ri­mų do­ku­men­tų klas­to­ji­mu ir pikt­nau­džia­vi­mu sie­kiant as­me­ni­nės nau­dos Spe­cia­lių­jų ty­ri­mų tar­ny­ba (STT) bu­vo su­lai­kiu­si Aly­taus mies­to sa­vi­val­dy­bės įsteig­tos bend­ro­vės „Dzū­ki­jos van­de­nys“ di­rek­to­rių Ro­lan­dą Ža­ką, jis teis­mo spren­di­mu nu­ša­lin­tas nuo par­ei­gų.

Taip pat buvo sulaikytas vienos privataus kapitalo uždarosios akcinės bendrovės vadovas, jis įtariamas dokumentų klastojimu ir papirkimu, trečiadienį pranešė STT.

Ši įmonė neįvardijama, bet BNS šaltiniai informavo, jog sulaikytasis – inžinerinių tinklų montavimo paslaugas teikiančios įmonės „Inti“ vadovas Eduardas Černulis.

Įmonės telefonu atsiliepusi moteris BNS sakė, kad direktoriaus darbe nėra, ji teigė neturinti informacijos apie sulaikymą.

Įtariamųjų vadovaujamose bendrovėse atliktos kratos, paimti ikiteisminiam tyrimui reikšmingi dokumentai. Trečiadienį sulaikytieji paleisti į laisvę, jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

„Dzūkijos vandenų“ valdybos pirmininkas Vytautas Junevičius BNS sakė neturintis informacijos apie pateiktų įtarimų pobūdį.

„Jis sulaikytas, tai viskas, ką žinau. Įmonė dirba, kiek aš domėjausi, neturi informacijos“, – sakė jis.

„Dzūkijos vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį Alytaus mieste. Bendrovės interneto svetainėje skelbiama, kad bendra eksploatuojamo turto vertė sudaro per 40 mln. eurų.