Sostinėje šiemet planuojama pasodinti kelis tūkstančius medžių
Šie­met Vil­niu­je pla­nuo­ja­ma pa­so­din­ti per 5 tūkst. nau­jų me­džių, dau­giau­siai – at­nau­ji­na­ma­me Vin­gio par­ke, šeš­ta­die­nį pa­skel­bė sos­ti­nės sa­vi­val­dy­bė.

Šį pavasarį mieste sodinama apie 4360 naujų medžių, o rudenį – dar maždaug 650.

„Šiemet sostinėje bus pasodintas rekordinis skaičius medžių per pastaruosius šešerius metus – daugiau kaip 5000 šiemet ir 3140 pernai. Žalumos sostinėje kasmet tik daugės, nes ir toliau puoselėsim viešąsias miesto erdves ir kiemus. Šiemet sodiname ne tik daug medžių, bet ir dekoratyvinių krūmų – apie 1,6 tūkst. Daugiausiai jų bus pasodinta naujai kuriamose miesto viešosiose erdvėse“, – pranešime cituojamas Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Atnaujinant Vingio parko medyną spygliuočiais, jame jau pasodinta apie 4 tūkst. nedidelių pušelių.

Vilniaus mieste daugiausiai sodinamos liepos, klevai, šermukšniai ir beržai. Pilaitės rajone, Pajautos gatvėje jau galima pamatyti pirmąsias 6–7 m aukščio liepas. Iki savaitės pabaigos bus pasodinta 18 šių medžių.

Naujoje Tolminkiemio gatvėje įrengtoje viešojoje erdvėje pasodinti 42 beržai ir apie 70 dekoratyvinių krūmų.

Fabijoniškėse, S.Stanevičiaus gatvės viešojoje erdvėje pasodinti 57 medžiai. Naujininkuose, Telšių gatvėje esančiame skvere, pasodinta daugiau nei 132 dekoratyvinių krūmų.

Dekoratyviniais krūmais ir medžiais papuošti ir naujai įrengti sostinės A.Vileišio ir Birutės gatvių pėsčiųjų ir dviračių takai. Juose buvo pasodinta daugiau kaip 100 medžių ir per 850 dekoratyvinių krūmų.

Oslo gatvėje, važiuojant link Lazdynų, pasodinta 50 beržų, o netoli naujai pastatyto Fabijoniškių baseino pasodinta 14 ąžuoliukų.

Rudenį Ukmergės gatvėje planuojama pasodinti per 400 įvairių lapuočių medžių. Liepos, klevai, pušys ir šermukšniai bus sodinami ir kitose gatvėse.