Šiaulių ligoninės vadovui paėmus 50 eurų kyšį – 2850 eurų bauda
Bu­vęs Res­pub­li­ki­nės Šiau­lių li­go­ni­nės ge­ne­ra­li­nis di­rek­to­rius Pe­tras Si­ma­vi­čius teis­mo pri­pa­žin­tas kal­tu ir nu­teis­tas už ky­ši­nin­ka­vi­mą.

Šiaulių apygardos teismas trečiadienį paskelbė, kad pripažįsta P. Simavičių kaltu paėmus 50 eurų kyšį už tai, kad asmeniui būtų išduotas trijų dienų nedarbingumo pažymėjimas, nenurodant alkoholio vartojimo.

Teismo atstovas Vytautas Jončas BNS sakė, kad P. Simavičiui skirta 2850 eurų bauda. Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Bylos duomenimis, pinigus ligoninės vadovas paėmė iš Virginijaus Š. 2015 gegužę savo darbo kabinete.

P. Simavičius teisme aiškino, kad vijosi vyrą, grąžino jam kupiūrą, tačiau jau kitą. Tačiau Virginijus Š. tai paneigė.

Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad P. Simavičius pasikvietė medikus ir prašė išduoti nedarbingumą pažįstamam. Tuo metu ligoninės vadovo veiksmai jau buvo slapta fiksuojami.

Pasak V. Jončo, teismas mano, kad P. Simavičiaus kaltė įrodyta bylos medžiaga.

Ši baudžiamoji byla dėl kyšio priėmimo atskirta iš atliekamo didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl piktnaudžiavimo, kyšininkavimo ir kitų nusikaltimų, pasisavinant ligoninės lėšas, neskaidriai vykdant viešuosius pirkimus ir atliekant kitus neteisėtus veiksmus.

Tyrimą dėl galimos korupcijos Šiaulių ligoninėje STT pareigūnai pradėjo 2015 metais.

Įtariama, kad vykdant viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė yra per šimtus tūkstančių eurų, buvo siekiama, kad juos laimėtų iš anksto pasirinktos įmonės, o už tai iš šių įmonių vadovų buvo reikalaujami ir priimami kyšiai. Taip pat tiriamos aplinkybės, susijusios su ligoninės lėšomis įsigytais ir galimai pasisavintais įvairiais brangiais daiktais bei kitos ligoninės lėšų pasisavinimo schemos.

STT yra skelbusi, kad jų turimi duomenys leidžia įtarti, kad iš įmonių, kurios dalyvavo Šiaulių ligoninės skelbtuose viešuosiuose pirkimuose, ligoninės generalinis direktorius kaip neteisėtą atlyginimą galėjo gauti brangios medicininės įrangos, kurios vertė siekia apie 17 tūkst. eurų. Ši įranga buvo sumontuota direktoriaus artimiesiems priklausančioje privačioje medicinos klinikoje.