Septyniolikmečio nužudymo byla: 5 faktai
Pa­ne­vė­žio po­li­ci­ja skel­bia su­lai­kiu­si du sep­ty­nio­lik­me­čio nu­žu­dy­mu įta­ria­mus as­me­nis. Pa­tei­kia­me 5 fak­tus apie šią Pa­ne­vė­žį ir vi­są Lie­tu­vą šo­ki­ra­vu­sią by­lą.  

1. Nužudymas įvykdytas pernai

Septyniolikmečio vaikino kūnas su žaizda kakle automobilių stovėjimo aikštelėje S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje aptiktas pernai metų gruodį. Nužudytas septyniolikmetis gyveno ne toje pačioje gatvėje, bet netoliese, tame pačiame mikrorajone.

2. Draugiškas ir pilietiškas

Nužudytas gimnazijos moksleivis policijai žinomas nebuvo, jis anksčiau nebaustas ir neteistas. „Klasės auklėtojas teigia, kad jis buvo be galo nuoširdus, atsakingas, pilietiškas, draugiškas. Ir vaikai labai geruoju mini. Tik draugų jis čia turėjo, neturėjo jokių nei konfliktų, nei priešų – nieko“, – anksčiau alfa.lt pasakojo gimnazijos direktorė Daiva Dapšauskienė.

3. Sulaikyti du įtariamieji

„Šiame ikiteisminiame tyrime buvo sulaikyti du asmenys, jie yra įtariamieji. Tai yra Panevėžio gyventojai. Šioje byloje vienam iš įtariamųjų yra paskirta kardomoji priemonė – suėmimas. (...) Kitam įtariamajam paskirta švelnesnė kardomoji priemonė“, – penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis.

„Po įtempto tyrimo ir įtemptų aktyvių kriminalinės žvalgybos veiksmų, buvo nustatyti įtariamieji. (...) Šią savaitę buvo sulaikyti jie. Galima sakyti, kad šis tyrimas yra sėkmingas“, – savo ruožtu teigė Panevėžio apskrities policijos viršininkas Egidijus Lapinskas.

4. Policijai žinomi

Pasak pareigūnų, nusikalstamos veikos padarymo metu abu asmenys buvo nepilnamečiai. „Vienas iš įtariamųjų policijai yra žinomas asmuo, keletą kartų teistas už nusikaltimus nuosavybei“, – sakė prokuroras.

5. Motyvai – dar tiriami

Policija kol kas neteikia duomenų apie tai, kokie buvo įtariamųjų santykiai su nužudytuoju, kokiomis aplinkybėmis nusikaltimas įvykdytas. Panevėžio apskrities policijos viršininkas Egidijus Lapinskas paneigė, kad įvykis galėjo būti susijęs su organizuotų nusikalstamų grupuočių santykių aiškinimusi. Anksčiau jp.lt informavo, kad vietos gyventojai tvirtina, jog šalia nusikaltimo vietos esanti prekybvietė, vadinama „Plukiai“, jau senai tapo aplinkinių galvos skausmu. Ten buvo įsikūręs naktinis klubas, parduotuvė, lombardas, kebabinė bei alaus baras. Būtent pastarasis sulaukia daugiausiai kritikos.