Savo miesto gimtadienį kauniečiai švęs Alytuje
Aly­tiš­kiai, su­ža­vė­ti kau­nie­čių idė­jos Vil­niaus gim­ta­die­nio pro­ga jau dve­jus me­tus su­teik­ti ga­li­my­bę sos­ti­nės gy­ven­to­jams pa­vie­šė­ti Kau­ne, nu­spren­dė lai­ki­no­sios sos­ti­nės žmo­nėms pa­siū­ly­ti ga­li­my­bę Kau­no gim­ta­die­nį švęs­ti Aly­tu­je.

Šiandien Alytuje laukiami kauniečiai, norintys būtent čia minėti savo miesto gimtadienį. Staigmenų parengę ir svečių laukiantys alytiškiai tikisi, kad atvyks keli šimtai kauniečių. Jiems bus siūloma nemokamai paplaukioti vandenlentėmis, pasivažinėti elektrinėmis riedlentėmis, saugiai nušokti nuo aukščiausio Lietuvoje pėsčiųjų ir dviratininkų tilto, aplankyti gražiausias Alytaus vietas bei patirti įvairių staigmenų.

Laukiama šimtų svečių

Alytaus miesto merijos viešųjų ryšių specialistas Artūras Mažeika „Lietuvos žinioms“ teigė, jog raginimas kauniečiams atvykti į Alytų – tai visų pirma padėka jiems, sumaniusiems į savo miestą pakviesti vilniečius sostinės gimtadienio proga, taip pat noras bičiuliautis ir skleisti žinią apie Alytų. „Kauną nuo Alytaus teskiria 70 kilometrų, nemažai alytiškių kasdien važinėja dirbti į šį miestą. Yra ir kauniečių, kurių darbovietės – Alytuje. Tačiau Kaune esama ir tokių žmonių, kuriems dar niekada neteko būti Alytuje“, – kalbėjo A. Mažeika. Jis sakė norintis pakviesti šiuos kauniečius „atrasti“ jaukų, žalią, pušynuose skendintį Alytų. „Kol kas tikrai žinome, kad švęsti Kauno 610-ąjį gimtadienį į Alytų atvyks Kauno miesto savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus komanda“, – tikino viešųjų ryšių specialistas. Jis pridūrė, kad šia proga Alytų, kaip tikimasi, aplankys bent jau 200–300 kauniečių.

„Vilniečiams, minintiems savo miesto gimtadienį žiemą, gal ir sunkiau išsirengti į Kauną. Laikinosios sostinės gimtadienis švenčiamas dabar, kai šilta ir saulėta, o tai teikia vilties, jog mūsų kviečiami kauniečiai norės važiuoti į Alytų“, – dėstė A. Mažeika. Jis priminė, kad į Alytų susirengusių kauniečių prašoma būtent tą pačią dieną nusifotografuoti kurioje nors visiems žinomoje Kauno vietoje ir tą nuotrauką (su data) parodyti Alytaus turizmo informacijos centro darbuotojams. Tada atvykusiems žmonėms bus įteiktas svečio bilietas, suteiksiantis galimybę nemokamai pramogauti. „Pažadame kauniečiams, kad atvažiavę jie pateks į mūsų miesto šurmulį, nes kaip tik gegužės 19-ąją Alytuje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyks Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė, taip pat – Gatvės muzikos diena, muziejų nakties renginiai ir amatų mugė“, – vardijo A. Mažeika.

Dovana džiugina

Kauno miesto savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Arnoldas Bukelis patvirtino, kad visas jų kolektyvas keliaus į Alytų švęsti Kauno gimtadienio. Jis taip pat vylėsi, jog atsiras ir daugiau kauniečių, panorėjusių vykti į Dzūkijos sostinę. „Mus labai nudžiugino ši alytiškių dovana“, – patikino A. Bukelis. Anot jo, idėja Vilniaus gimtadienio proga į Kauną pakviesti vilniečius kilo būtent Kauno miesto merijos Ryšių su visuomene skyriuje. „Šis sumanymas tikrai pasitvirtino. Ir pernai, ir šiemet švęsti Vilniaus gimtadienį į Kauną susirinko daugiau kaip po tūkstantį vilniečių“, – sakė merijos tarnautojas.

2017-aisiais minėti Vilniaus miesto gimtadienio į Kauną atvykusiems sostinės gyventojams buvo siūlomos ekskursijos ir nuolaidos miesto kavinėse ar restoranuose. Šiemet kauniečiai kvietė vilniečius į Kauno restoranus, taip pat rengė jiems vaišes savo namuose. Vilniaus gimtadienį panorusius švęsti sostinės gyventojus į Kauną nemokamai vežė autobusai. „Tik grįžti namo jie turėjo patys“, – akcentavo A. Bukelis. Pasak skyriaus vedėjo, ne vienas sostinės gimtadienį Kaune šventęs vilnietis prisipažino šiame mieste nebuvęs pastaruosius 10, 15 ar daugiau metų. „Taigi tikslas – suartinti skirtinguose miestuose gyvenančius žmones – pasiektas, – pabrėžė A. Bukelis ir pridūrė: – Būtų puiku, jei, tarkime, šilutiškiai sugalvotų pasikviesti savo miesto gimtadienį švenčiančius šilališkius, arba jei rietaviškiai tokia proga kviestų plungiškius, ir t. t.“ Jis ragino žmones bičiuliautis ir lankyti vieniems kitus.