Raseinių cerkvės bokštas bus atviras lankytojams
Ra­sei­nių cen­tre sto­vin­ti Švč. Tre­jy­bės cerk­vė, į ku­rią mels­tis kar­tą per mė­ne­sį ren­ka­si sta­čia­ti­kiai ir evan­ge­li­kai, nuo ge­gu­žės bus at­ver­ta vi­siems no­rin­tiems pa­sig­ro­žė­ti šio mies­to pa­no­ra­ma.

Netrukus svečiai ir patys raseiniškiai galės apžvelgti miestą iš cerkvės bokšto. Raseinių rajono savivaldybei iš savo biudžeto skyrus 15 tūkst. eurų, bokšte šiuo metu vyksta jo pritaikymo lankytojų poreikiams darbai. Čia bus įrengta ir ekspozicija, supažindinanti su miesto istorija.

Idėjos atverti lankytojams Švč. Trejybės cerkvės varpinės bokštą autorius – Raseinių turizmo ir verslo centro direktorius Arnas Zmitra. „Šioje stačiatikių bendruomenei priklausančioje cerkvėje po kartą per mėnesį meldžiasi stačiatikiai ir evangelikai, o visą likusį laiką ji stovi tuščia. Todėl pamaniau, kad pritaikius jos bokštą turistams miesto centre esantys maldos namai galėtų tapti traukos vieta“, – „Lietuvos žinioms“ sakė jis. Iki šio sumanymo įgyvendinimo bus praėję metai.

A. Zmitra pasakojo, kad Švč. Trejybės cerkvei netrukus bus 150 metų. Mūrinė vienbokštė cerkvė pastatyta 1870 metais pagal tipinį architekto Nikolajaus Čagino projektą.

Anot turizmo ir verslo centro vadovo, tam, kad apžvalgos bokšto lankytojams būtų saugu, tvarkomi į jį vedantys laiptai, sutvirtinamos perdangos. Iš bokšto miesto panorama bus matyti pro keturis langus. Į bokštą lankytojus įleis A. Zmitros vadovaujamo centro specialistai, dirbantys pastate, esančiame prie pat cerkvės. Norintieji Raseinius pamatyti iš aukštai neprivalės pirkti bilietų, bet lankytojų bus prašoma paremti stačiatikių bendruomenę pinigine auka.

„Šią cerkvę reikėtų remontuoti, tad lankytojų paaukoti pinigai bus skirti tam tikslui“, – sakė direktorius. Jis pabrėžė, jog lipsiantiesiems į cerkvės bokštą turėtų būti įdomus tas faktas, kad Pirmojo pasaulinio karo metais iš šio bokšto į Raseinių apylinkes žvelgė tuometis vokiečių kariuomenės generolas, būsimasis Veimaro Respublikos prezidentas Paulius von Hindenburgas.

Cerkvės bokštas bus baigtas remontuoti ir atvertas lankytojams gegužės pirmąją savaitę, kai vyks tradicinis Raseinių renginys „Atrask Raseinius“. Jis sutraukia nemažai žmonių iš įvairių Lietuvos vietų. „Mums smagu, kad atvykėliai galės pažvelgti į Raseinius iš viršaus“, – kalbėjo A. Zmitra.

Raseinių stačiatikių bendruomenės narė Nadiežda Malinauskienė „Lietuvos žinioms“ teigė, jog šiame mieste liko mažai stačiatikių, o melstis į cerkvę susirenka vos po du ar penkis žmones. Prieš dešimtmetį būdavo apie 15 besimeldžiančiųjų.