Rado gyvą vyrą be nosies, žandų, akių
Sau­sio 17 d., apie 09:20 val. Plun­gės ra­jo­ne, Alks­nė­nų kai­me, ras­tas lo­vo­je gu­lin­tis 1967 m. gi­męs vy­ras, ku­rio vei­das bu­vo su­pu­vęs (api­ręs), be no­sies, žan­dų, akių, ta­čiau as­muo bu­vo gy­vas, in­for­muo­ja po­li­ci­ja.

Kartu buvo jį prižiūrinti 80 metų mama, kuri teigė prižiūrinti sūnų, o sūnaus veidas apiręs dėl neaiškios ligos.

Vyras perduotas medikams, jo motina neapklausta dėl jos neadekvačios būklės. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl palikimo be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei.

Kaip teigia seniūnas, pagalbą suteikti vyrui mėginta ir anksčiau, tačiau tiek jis, tiek jo mama jos atsisakydavo. Dabar vyras, policijos duomenimis, pagalbos taip pat atsisakė.

Kaip BNS pasakojo Šateikių seniūnijos, kuriai priklauso ir šis kaimas, seniūnas Zigmantas Strumyla, pirmą kartą užeiti į namus, kur gyveno 1967 metais gimęs vyras ir jo 1937 metais gimusi motina, mėginta prieš pusantrų metų. Tačiau tiek pats vyras, tiek vėliau grįžusi jo motina, pagalbos atsisakė. Tuomet vyras, seniūno duomenimis, dar pats judėjo, tačiau kaktoje turėjo žaizdą.

„Kai važiuodavom, mūsų paprasčiausiai neįsileisdavo: viskas gerai. Dar prieš mėnesį su ja kalbėjome, sakė, kad viskas gerai, mano vaikas valgo, viskas normalu“, – pasakojo seniūnas.

Pasak Z. Strumylos, dar kartą į namus seniūnijos darbuotojai buvo užėję prieš šventes, tačiau nors motina prie sūnaus svečių neleido, pro durų plyšį pavyko pastebėti, kad kažkas su juo yra negerai, todėl trečiadienį pas moterį atvykta su policija. Tuomet ji taip pat nenorėjo įsileisti žmonių.

Klaipėdos apskrities policijos duomenimis, lovoje gulinčio vyro veidas buvo supuvęs, be nosies, žandų, akių, tačiau asmuo buvo gyvas.

Vyro mama teigė prižiūrinti sūnų, o jo veidas esą apiręs dėl neaiškios ligos. Tai, kad vyras iš tiesų serga odos liga, kuri galėjo sukelti tokius padarinius, policijos pareigūnams patvirtino ir medikai, apžiūrėję vyrą, BNS sakė Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė. Jos turimais duomenimis, į ligoninę pristatytas vyras šiuo metu vėl raštu atsisakė gydymo.

Plungės ligoninės Priėmimo skubios pagalbos skyriaus vedėjas Rolandas Dėdinas BNS sakė, kad atgabentą vyrą trečiadienį apžiūrėjo chirurgas, kuris rekomendavo skirti simptominį gydimą, įtariant odos ligą.

„Su direktoriumi sprendėme, kad jį reikėtų simptominiam gydymui paguldyti į slaugos skyrių, bet jie griežtai atsisakė, pasirašė“, – sakė medikas.

Šiuo metu vyras yra išrašytas iš ligoninės.

Pasak seniūno, vyro motina labai prieštaravo, kad jis būtų vežamas į ligoninę, dėl neadekvačios būklės jos apklausti trečiadienį pareigūnams nepavyko.