Popiežiaus vizito metu Vilnius stengsis sublizgėti
Vil­niaus me­ras Re­mi­gi­jus Ši­ma­šius tik­si, kad rug­sė­jį vyk­sian­tį po­pie­žiaus Pra­nciš­kaus vi­zi­tą pa­vyks iš­nau­do­ti mies­to rek­la­mai, sie­kiant pri­trauk­ti dau­giau tu­ris­tų.

Su Vilniaus arkivyskupu Gintaru Grušu popiežiaus vizito detales ketvirtadienį aptaręs meras sako, jog miesto tvarkymo darbai bus organizuojami taip, kad netrukdytų vizitui, didelis dėmesys bus skiriamas jį lydinčiai žiniasklaidai.

„Potiomkino kaimų nežaisime, ta proga žolės nedažysime, bet labai natūralu, kad yra dalykų, pavyzdžiui, tuo metu neturi būti vykdomi darbai – jie turi būti užbaigti iki vizito arba pradėti po jo. Be jokios abejonės, reikia sudaryti programą ir žurnalistams, kad jie ne tik popiežių atlydėtų, bet ir miestą pamatytų. Miestas per šią prizmę gali atsiskleisti dideliu grožiu“, – sakė R. Šimašius.

Sostinėje popiežiaus Pranciškaus vizito metu lankysis apie 200 žurnalistų iš viso pasaulio, vien tik su popiežiumi atvyksta 75 žurnalistų delegacija, skelbia savivaldybė.

Anot R. Šimašiaus, reprezentacinės vietos, kuriose lankysis popiežius, pavyzdžiui Daukanto, Katedros aikštės šiuo metu yra geros būklės ir čia neplanuojama nieko keisti.

Arkivyskupas G. Grušas kviečia Vilniaus savivaldybę tinkamai pasirengti Katalikų bažnyčios vadovo vizitui ir bendradarbiauti sudarant galimybes vilniečiams ir miesto svečiams sutikti popiežių Pranciškų, „išgirsti jo žodžius kiekvienam Lietuvos žmogui“.

„Galime parodyti mūsų sostinės svetingumą, pristatyti pasauliui Vilnių ir Lietuvą“, – arkivyskupijos išplatintame pranešime sako G. Grušas.

Kaip skelbta, popiežius Pranciškus Lietuvoje lankysis rugsėjo 22–23 dienomis, jo vizitas apims Vilnių ir Kauną, vėliau jis vyks į Latviją ir Estiją.

Didžiausi popiežiaus vizito renginiai bus rugsėjo 22 dieną, šeštadienį popietę sostinės Katedros aikštėje vyksiantis popiežiaus susitikimas su jaunimu ir rugsėjo 23-iosios, sekmadienio, Šv. Mišios Kaune. Į didžiuosius renginius bus galima patekti tik užsiregistravus iš anksto (dalyvių registracijos pradžia bus paskelbta vėliau), tačiau ir nesiregistravusieji galės stebėti renginius iš kiek toliau.

Planuojamas Šventojo Tėvo susitikimas su prezidente Dalia Grybauskaite, tikinčiųjų bendruomene, jaunimu, neįgaliaisiais, nuo sovietinių represijų nukentėjusiais tremtiniais ir politiniais kaliniais bei Holokaustą išgyvenusiais žydų tautos atstovais, numatytas apsilankymas Aušros Vartuose, Genocido aukų muziejuje Vilniuje. S. Daukanto aikštėje Vilniuje, prie Prezidentūros popiežius pasveikins šalies žmones, aukščiausius valstybės pareigūnus, užsienio diplomatus, akademinės, meno ir pilietinės visuomenės atstovus.